3:34:30 - سه‌شنبه 23 آوریل 2019
رییس جمهوری پنجشنبه به کرمانشاه سفر می کند
رییس جمهوری پنجشنبه به کرمانشاه سفر می کند
کرمانشاه- ایرنا- روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه اعلام کرد، طبق برنامه اعلامی از سوی دفتر رئیس جمهوری، دکتر حسن روحانی پنجشنبه هفته جاری (پنجم اردیبهشت ۹۸) به کرمانشاه سفر می کند.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا، افتتاح سامانه گرمسیری، بازدید از چند روستای بازسازی شده در مناطق زلزله زده استان، افتتاح مرحله جدید کارخانه جهان فولاد هرسین و شرکت در جلسه شورای اداری استان، مهمترین برنامه های سفر یک روزه دکتر روحانی به کرمانشاه است.
افتتاح مسکن مهر کنگاور با حضور اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز مهمترین برنامه جنبی این سفر است.
روابط عمومی استانداری کرمانشاه در پایان افزوده است: این برنامه تا این لحظه اعلام شده است و احتمال جابجایی در تاریخ سفر رئیس جمهوری به استان محتمل است.
حجت الاسلام دکتر حسن روحانی رییس جمهوری ۲۹ اسفند ۹۶ به منظور بازدید از مناطق زلزله زده و افتتاح طرح راه آهن کرمانشاه وارد فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه شد.
دکتر روحانی ۲۳ آبان ۹۶ هم ۲ روز پس از وقوع زلزله ۷٫۳ دهم ریشتری غرب کشور برای اطلاع از روند امداد رسانی در مناطق زلزله زده به شهرستان سرپل ذهاب سفر کرده بود.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۴ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله ۶٫۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی و واحدهای شهری تا نیمه اول سال ۹۸ تکمیل می شوند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۲ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا است.
۸۰۶۶

خبر جدید  تدابیر لازم برای جلوگیری از طغیان رودخانه ها لحاظ شده است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه