2:05:38 - سه‌شنبه 15 ژانویه 2019
زلزله ۴٫۶ ریشتری سومار را لرزاند
زلزله ۴٫۶ ریشتری سومار را لرزاند
قصرشیرین – ایرنا – زمین لرزه ای به بزرگی ۴٫۶ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) دوشنبه شب حوالی سومار از توابع شهرستان قصرشیرین را لرزاند.

به گزارش ایرنا به نقل از مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زلزله ساعت ۲۱ و ۴۷ دقیقه و ۵۹ ثانیه به وقوع پیوسته است.
براساس این گزارش، موقعیت این زلزله با موقعیت طول جغرافیایی ۴۵ و ۶۱ و عرض ۳۴ و ۱۲ و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین بوده است.
این زمین لرزه در ۴۴ کیلومتری قصرشیرین، ۲۸ کیلومتری گیلانغرب و ۲۷ کیلومتری سومار به وقوع پیوسته است.
فرماندار قصرشیرین گفت :این زلزله تاکنون خسارتی نداشته است.
مرادعلی تاتار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون گروه های ارزیاب به منطقه اعزام شده اند و دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران پای کار هستند تا در صورت نیاز به زلزله زدگان خدمات ارائه دهند.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله ۶٫۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال ۹۸ تکمیل می کنند.
۳۰۱۲/۸۰۶

خبر جدید  دستگاه های اجرایی با شفاف سازی افکار عمومی را مدیریت کنند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه