19:38:11 - شنبه 1 ژوئن 2019
زوج‎‏های بدون فرزند کودک معلول را به فرزندخواندگی نمی‌پذیرند
زوج‎‏های بدون فرزند کودک معلول را به فرزندخواندگی نمی‌پذیرند
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه زوج‎‏های بدون فرزند کودک معلول را به فرزندخواندگی نمی‌پذیرند، گفت: شیرخوارگاه شبانه‌روزی معتضدی سرپرستی ۳۵ کودک یک تا دوسال و نیم را بر عهده دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، فاطمه رضوانمدنی در نشست خبری امروز با اصحاب رسانه، شرایط بسیار بد سرپرستان کودکانو همچنین معلولیتهایی که برخی از این کودکان با آن مواجه هستند را دلیل وجود این کودکان در شیرخوارگاه دانست و اظهار داشت: این کودکان بهصورت موقت در این شیرخوارگاه قرار داده شده و باید بعد از دوو نیم سالگی به مراکز خصوصیزیر حمایت سازمان بهزیستی منتقل میشوند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه ۷کودک معلول به صورت سیال در شیرخوارگاه معتضدی نگهداری می‎شوند، بیان کرد: خانواده‎هافرزندان معلول مراکز بهزیستی را به فرزندخواندگی نمیپذیرند و ترجیح می‏دهند کودک سالم را به فرزندخواندگی بگیرند.

خبر جدید  کشور آمریکا گرفتار ترامپ است؛ کف‌گیر تحریم‌های آمریکا به ته دیگ خورده است

وی با اشاره به اینکه شیرخوارگاه معتضدی به صورت دولتی اداره می‏شود، عنوان کرد: مراکز نگهداری کودکان بیسرپرست وبدسرپرست به بخش خصوصی واگذار شده است اما به دلیل حساسیت کودکان کمتر از سه سال، شیرخوارگاههیچ‏گاه به بخش خصوصی واگذار نمی‏شود.

رضوان‏مدنی با بیان اینکه در سال گذشته ۴۰ کودک به فرزندخواندگی گرفته شدند عنوان کرد: در دو ماهامسال ۱۷ کودک به عنوان فرزندخواندهبه خانواده‏ها واگذار شدهاندتا خانوادهها از وجود این کودکان بهرهمند شوند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه بیشترین تقاضای فرزندخواندگی در استان کرمانشاه برای دختران انجام می‏شود، بیان کرد: کودکان و نوجوانان بدسرپرست و بیسرپرست تا شانزده سالگی شرایط تحویل دادن به خانواده‏ها را دارند.

خبر جدید  ارسال کمک‌های مردم کرمانشاه به سیل‌زدگان از طریق پست رایگان است

وی به ۶ مرکز شبه خانواده در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: هم‏اکنون ۱۱۰ کودک و نوجوان از سن ۶ تا ۱۸ سالگی در این مراکز به صورت دخترانه و پسرانه زندگی میکنند.

رضوان‏مدنی با بیان اینکه خیران کرمانشاهی با مساعدتهای مالی و فکری خود به سازمان بهزیستی کمک کنند تا بتوانیمانسانهای موفقی را تحویل جامعه بدهیم، بیان کرد: خیران کرمانشاهی کمک‎های نقدی خود را از طریق شماره سامانه # ۱۲۰*۶۶۵۵* و شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۴۹۵۶۸۲۹۸۹ و همچنین شماره حساب ۲۳۴۵۳۶۳۸۰۰ نزد بانک ملت به بهزیستی اهدا کنند.

خبر جدید  محصولات باغی و زراعی کرمانشاه در راه برندسازی

انتهای پیام/ش


منبع :: زوج‎‏های بدون فرزند کودک معلول را به فرزندخواندگی نمی‌پذیرند

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه