10:29:10 - جمعه 1 دسامبر 2017
ساخت روزانه ۴۰۰کانکس برای اسکان موقت زلزله زدگان کرمانشاه
ساخت روزانه ۴۰۰کانکس برای اسکان موقت زلزله زدگان کرمانشاه
استاندار کرمانشاه از ساخت روزانه ۴۰۰کانکس توسط قرارگاه خاتم برای اسکان موقت زلزله زدگان کرمانشاه خبر داد. شعار سال: سلیمی رئیس سازمانامداد و نجات کشوردر نشست مشترک با استاندار کرمانشاه که در سالن استانداری برگزار شد ،ضمن تسلیت مجدد بهزلزله زدگان کرمانشاهو تشکر از کمک های مردم کشور گفت: امیدواریم بتوانیم در شان مردم کرمانشاه عمل

استاندار کرمانشاه از ساخت روزانه ۴۰۰کانکس توسط قرارگاه خاتم برای اسکان موقت زلزله زدگان کرمانشاه خبر داد.

شعار سال: سلیمی رئیس سازمانامداد و نجات کشوردر نشست مشترک با استاندار کرمانشاه که در سالن استانداری برگزار شد ،ضمن تسلیت مجدد بهزلزله زدگان کرمانشاهو تشکر از کمک های مردم کشور گفت: امیدواریم بتوانیم در شان مردم کرمانشاه عمل کنیم.

وی با اشاره به زلزله بم و ورزقان افزود:در ورزقان سه شهر و ۱۲۵هزار نفر جمعیت درگیر بودند درزلزله کرمانشاه ۱۵هزار واحد مسکونی صد در صد تخریب و ۱۶هزار خانه هم بین ۲۰تا ۷۰ درصد خسارت دید.همچنین وسعت زلزله بم ۵۰کیلومتر بود،در حالی که وسعت زلزله کرمانشاه بیش از ۱۴۰کیلومتر است.

سلیمی گفت:در زلزله بم و ورزقان فضای مجازی وجود نداشت اما در زلزله کرمانشاه فضای مجازی هم فرصت و هم تهدیدبود.

رئیس سازمانامداد و نجات کشورادامه داد:۱۰۲ هزار و ۲۷۷ دستگاه چادر وارد استان کرمانشاه شد که ۸۳ هزار و ۸۵۴ دستگاه آن بین زلزله زده ها توزیع شده است.همچنین ۴۸هزار و ۷۰۶ دفترچه امدادی بین مردم توزیع شده است که حادثه دیدگان با مراجعه حضوری از خدمات آن بهره مند می شوند.

خبر جدید  رقابت‌های قهرمانی کشور در رشته اسکیت ماراتن به میزبانی کرمانشاه برگزار می‌شود

سلیمی بیان داشت:بزرگترین عملیات انتقال مجروحین در زلزله کرمانشاه با ده فروند بالگرد هلال احمر انجام شد و هم چنین با کمک سگ های زنده یاب ۶نفر زنده از زیر اوار خارج شدند.

وی گفت:در روز اول عملیات ۸استان معین کار و امداد و نجات در مناطق زلزله زده را انجام دادند و در ادامه روند کار ۱۵ ستاد معین در امداد و نجات کمک کردند.

نشست خبری استاندار کرمانشاه و رئیس سازمان امداد و نجات کشور

حضور بیش از ۴۰۰۰ نیروی سپاه برای کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه

در ادامه این نشست هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه از حضور مقام معظم رهبری در مناطق زلزله زده تشکر کرد و گفت:سفر ایشان باعث دلگرمی و قوت قلب مردم آسیب دیده شد.

خبر جدید  حجاب در اسلام به معنای محدودیت زن نیست

وی افزود: زلزله کرمانشاه بزرگترین زلزله ۱۰۰سال اخیر در این استان بود که خوشبختانهبه دلیل وجود پیش لرزه ها و هوشمندی مردم میزان تلفات آن به نسبت شدت زلزله کم بود.

بازوند با تشکر از مردم کشور گفت: هموطنان در سراسر کشور برای کمک رسانی به مردم اسیب دیده کاری بی سابقه انجام دادند.

وی در ادامه با اشاره به امداد رسانی ارتش و سپاه و هلال احمر در مناطق زلزله زده گفت: ۳هزار پرسنل ارتش و ۴هزار پرسنل سپاه طی این مدت مشغول امدادو نجات بودند که موفق به نجات ۲۹۰۰نفر از زیر آوار شدند .همچنین۶۵۰۰مصدوم توسط ۳۴بالگرد هوانیروز ،هلال احمر و سپاه منتقل شدند.

بازوند ادامه داد: اسکان موقت زلزله زدگان استان کرمانشاه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد و اگر مصادف با فصل زمستان نمی شدیم شاید اسکان موقت را حذف می کردیم.

خبر جدید  ۶ سد در استان کرمانشاه سر ریز کرد/پرشدن بیش از ۹۸ درصد ظرفیت سدها

وی افزود:کار ساخت کانکس را قرارگاه خاتم و ۳۲ سپاه استانی انجام می دهند و قرار است این قرارگاه روزانه ۴۰۰کانکس بسازد.

بازوند بیان داشت: ۵۷۵ واحد تولیدی صنعتی ، ۸هزار واحد سنتی و ۷هزار وحد صنفی بر اثر زلزله آسیب دیدند که صندوق توسعه ملی برای بازسازی این واحدها تسهیلاتی در نظر گرفته است.

استاندار کرمانشاه در پایان گفت:قرار گرفتن یک ردیف مستقل در بودجه سال ۹۷ برای احیای زیرساخت های استان کرمانشاه امتیاز بزرگی برای استان است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان ، تاریخ انتشار ۸ آذر ۹۶، کدمطلب:۶۳۴۰۷۰۶، www.yjc.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه