11:31:19 - شنبه 13 جولای 2019
ساخت مسکن مددجویان زلزله‌زده بهزیستی کرمانشاه به خط پایان رسید
ساخت مسکن مددجویان زلزله‌زده بهزیستی کرمانشاه به خط پایان رسید
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: ساخت دو هزار و ۵۹۰ واحد مسکونی مددجویان زلزله زده تحت پوشش استان به خط پایانی رسیده است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: ساخت دو هزار و ۵۹۰ واحد مسکونی مددجویان زلزله زده تحت پوشش استان به خط پایانی رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فاطمه رضوان مدنی در نشست خبری که امروز(۲۲ تیر) به مناسبت هفته بهزیستی برگزار شد، با بیان اینکه از سال ۸۹ که ساخت مسکن برای مددجویان بهزیستی در کشور آغاز شد، تاکنون ۴۹۰ میلیارد تومان کمک هزینه بلاعوض به مددجویان تحت پوشش این سازمان در استان پرداخت شده، اظهار کرد: با پرداخت این کمک ها طی این مدت جمعا شش هزار و ۸۶۷ مسکن برای مددجویان استان کرمانشاه ساخته شده است.

وی بابیان اینکه از این تعداد دو هزار و ۵۹۰ مورد مربوط به تامین مسکن برای مددجویان زلزله زده استان بوده، اعلام کرد: در زلزله بزرگ سال ۹۶  تعداد دو هزار و ۵۹۰ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی استان تخریب شد که از این تعداد دو هزار و ۶۶ واحد روستایی و مابقی شهری است.

خبر جدید  از فرصت اربعین برای معرفی جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه استفاده می‌کنیم

مدیرکل بهزیستی استان تصریح کرد: از آغاز بازسازی مناطق زلزله زده استان دو هزار واحد روستایی مددجویان بهزیستی تحویل شده و ۶۶ واحد باقی مانده روستایی به همراه واحدهای شهری نیز در مراحل انتهایی کار قرار دارد.

به گفته این مسئول ۲۹ تیر به مناسبت هفته بهزیستی و با حضور رئیس سازمان بهزیستی جشن اتمام ساخت دو هزارمین مسکن روستایی مددجویان استان در مناطق زلزله زده برگزار خواهد شد.

وی در ادامه به اشتغال ایجاد شده برای مددجویان استان طی سه سال گذشته هم اشاره ای کرد و گفت: خوشبختانه در این مدت با صرف حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار توانستیم برای شش هزار و ۵۰۰ نفر از مددجویان استان در حوزه های خدماتی، کشاورزی و صنعتی ایجاد اشتعال کنیم.  

خبر جدید  "معادن" در اقتصاد استان مغفول مانده/ به دنبال آزادسازی 4 پهنه معدنی هستیم

 رضوان مدنی در بخش دیگری از سخنانش تعداد کل مددجویان بهزیستی استان را تا پایان سه ماهه نخست امسال ۱۵۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: همچنین ۳۹ هزار و ۸۹۸ پرونده توانبخشی، ذهنی، روانی، شنوایی، بینایی و… در بهزیستی استان داریم که حجم بیشتر این پرونده ها مربوط به معلولیت جسمی و حرکتی و کمترین آن مربوط به معلولیت صوت و گفتار است.

 
مدیرکل بهزیستی استان تاکید کرد: همچنین ۶۲۳ مورد پرونده ضایعه نخاعی در بهزیستی کرمانشاه تشکیل شده تا بتوانیم خدماتی به این دسته از معلولین استان داشته باشیم..

خبر جدید  امسال تولید عسل کرمانشاه به 4500 تن می‌رسد

وی در ادامه به مشکل تردد معلولین در برخی ار پارک ها و معابر شهری استان اشاره کرد و گفت: هرماه جلساتی را در معاونت عمرانی استانداری به منظور بررسی اقدامات انجام شده برای مناسب سازی و وضعیت پارک ها و معابر شهری و نیز ادارات برای تردد معلولین برگزار می کنیم که خوشبختانه این نشست ها نتایج خوبی هم در برداشته است.

رضوان مدنی با بیان اینکه روند بهسازی محیط شهری برای تردد معلولین بصورت آهسته و مستمر درحال انجام است، عنوان کرد: ادارات مکلف شده اند تا بخشی از بودجه خود را به این مسئله اختصاص دهند

انتهای پیام
منبع :: ساخت مسکن مددجویان زلزله‌زده بهزیستی کرمانشاه به خط پایان رسید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه