12:55:20 - دوشنبه 31 دسامبر 2018
ساخت یک هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی سرپل ذهاب پایان یافت
ساخت یک هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی سرپل ذهاب پایان یافت
قصرشیرین – ایرنا – رییس ستاد بازسازی استان خراسان رضوی گفت: تاکنون عملیات ساخت یک هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده زلزله ۷٫۳ ریشتری پارسال غرب کرمانشاه توسط بنیاد مسکن خراسان رضوی در سرپل ذهاب پایان یافته است.

ایمان احمدی نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون در محلات تحت پوشش بازسازی ستاد بنیاد مسکن استان خراسان رضوی در سرپل ذهاب مالکان ۲ هزار و ۸۱۳ قرارداد با بانک های عامل قرار داد منعقد کرده که از این تعداد ۲ هزار و ۵۹۹ واحد تسهیلات ساخت دریافت کرده اند.
وی همچنین از صدور ۲ هزار و ۱۱۵ واحد پروانه ساخت برای مالکان واحدهای مسکونی آسیب دیده خبر داد.
رییس ستاد بازسازی استان خراسان خراسان رضوی گفت: تاکنون عملیات آوار برداری برای ۲ هزار و ۴۱۵ واحد مسکونی ، پی کنی برای ۲ هزار و ۹۶۸ واحد، بتن ریزی ۲ هزار و۵۵۷ واحد، اسکلت بندی ۲ هزار و ۲۶۱ واحد، آرماتوربندی ۲ هزار و ۶۰۳ واحد ، دیوارچینی یک هزار و ۲۸۳ واحد و عملیات سقف گذاری یک هزار و ۶۱۶ واحد مسکونی از سوی بنیاد مسکن استان خراسان رضوی به عنوان ستاد معین ساخت و ساز پایان یافته است.
وی اظهار داشت: در مجموع در نقاط تحت پوشش بازسازی ستاد معین بنیاد مسکن خراسان رضوی در شهرسرپل ذهاب سه هزار و ۵۸۸ واحد آسیب دیده تعمیری و تخریبی مورد بازسازی قرار گرفته است.
وی، روند پیشرفت فیزیکی در محلات تحت پوشش بازسازی در سطح شهر سرپل ذهاب را حدود ۷۰ درصد عنوان کرد.
پس از وقوع زلزله هفت و سه دهم ریشتری در غرب کرمانشاه ، استان های خراسان رضوی ، اصفهان ، مازندران و همدان به عنوان معین ستاد بازسازی، کار بازسازی و ساخت و ساز در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب را بر عهده دارند.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله ۶٫۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال ۹۸ تکمیل می کنند.
۳۰۱۲/۸۰۶۶/۷۳۹۹

خبر جدید  شب های قدر در کرمانشاه محدودیت ترافیکی اعمال می شود


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه