12:42:12 - پنج‌شنبه 10 ژانویه 2019
ساخت ۲۰۴ واحد مسکونی در سرپل ذهاب پایان یافت
ساخت ۲۰۴ واحد مسکونی در سرپل ذهاب پایان یافت
قصرشیرین – ایرنا – رئیس ستاد معین بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اصفهان، از پایان ساخت ۲۰۴ واحد مسکونی آسیب دیده زلزله ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان ۹۶ غرب کرمانشاه توسط بنیاد مسکن این استان در سرپل ذهاب خبر داد.

حمید دیمویی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد روند بازسازی واحدهای احداثی در سرپل ذهاب از سوی ستاد معین اصفهان، افزود: تعداد سه هزار و ۴۱۰ واحد احداثی شامل مسکونی، تجاری، پیلوت و زیرزمین از سوی این ستاد برای دریافت تسهیلات بازسازی به بانک‌های عامل معرفی شده که از این تعداد سه هزار و ۱۴۲ فقره منجر به انعقاد قرارداد شده است.
وی اظهار داشت: هم اکنون در منطقه نظارتی ستاد معین اصفهان برای سه هزار و ۳۰۵ واحد مسکونی آواربرداری و پی کنی به صورت رایگان انجام شده که از این تعداد ۲ هزار و ۹۴۶ مورد نیز آرماتوربندی انجام شده است.
رئیس ستاد معین بازسازی بنیاد مسکن اصفهان گفت: ۲ هزار و ۱۹۴ واحد نیز در مرحله اسکلت گذاری هستند و برای یک هزار و ۷۶۸ واحد نیز عملیات سقف گذاری و برای ۷۳۸ واحد نیز عملیات گچ و خاک اجرا شده است.
وی همچنین در خصوص بازسازی و مقاوم سازی مسکن مهر شهید شیرودی گفت: تلاش می شود در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد بهره برداری بیش از چهل واحد مسکونی مسکن مهر باشیم.
وی گفت: تا پایان بازسازی شهر زلزله زده سرپل ذهاب، در کنار مردم هستیم و تقاضا داریم زلزله زدگان با نیروهای مستقر در ستاد معین بازسازی اصفهان همکاری لازم را داشته باشند.
پس از وقوع زلزله هفت و سه دهم ریشتری در غرب کرمانشاه، استان های خراسان رضوی ، اصفهان ، مازندران و همدان به عنوان معین ستاد بازسازی، کار بازسازی و ساخت و ساز در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب را بر عهده دارند.
سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله ۶٫۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال ۹۸ تکمیل می کنند.
۳۰۱۲/۸۰۶۶/۷۳۹۹

خبر جدید  وضعیت جسمی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خوب است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه