1:18:39 - یکشنبه 6 ژانویه 2019
سازمان پدافند غیرعامل در استان‌ها باید تقویت شود
سازمان پدافند غیرعامل در استان‌ها باید تقویت شود
رئیس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: بعد از ظهر امروز (شنبه) بر اثر دو سانحه رانندگی در جاده‌های استان ۴ نفر جان باختند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، هوشنگ بازوند در جلسه کارگروه پدافند غیرعامل استان که با حضور معاون استانهای سازمان پدافند غیرعامل در استانها باید تقویت شودسازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد، با اشاره به اهمیت حیاتی برنامههای پدافند غیرعامل در راستای مقابله با تهدیدها اظهار داشت: تنها یک مدیرکل بدون معاونت و دستیار در استانها چگونه میتواند هم برای دستگاههای اجرایی برنامه پدافند غیرعامل تدوین کند، هم نظارت دقیق بر اجرای طرحها داشته باشد.
وی با اشاره به نقاط قوت و ضعف زلزله ۷.۳ ریشتری استان کرمانشاه در سال گذشته افزود: زلزله پارسال کرمانشاه حاوی تجربیات و درسهای بسیار ارزشمندی برای رعایت اصول و نکات کلیدی رعایت پدافند غیرعامل برای همه شهرها و استانها است و باید در قالبهای مختلف تجربیات زلزله به دیگران منتقل شود.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه در زلزله پدافند غیرعامل هیچ نقشی ایفا نکرد، بیان داشت: همه دستگاههای اجرایی از قبل تمام سناریوها و تهدیدها را شناسایی کرده و برنامه پیشگیرانه پیش بینی و آماده داشته باشند نه اینکه در زمان بحران خودشان به یک مشکل مضاعف بر بحران تبدیل شوند.
بازوند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رعایت نکردن اصول ساختمان سازی ایمن در جامعه و هجوم گسترده مردم به فروشگاهها در ایام گرانیها گفت: در بحث پدافند غیرعامل بیشتر نیازمند انجام کارهای فرهنگی هستیم.
وی آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در بحث پدافند غیرعامل را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: تجربه فضای مجازی در بحث زلزله به ما نشان داد، تهیه یک فیلم چند ثانیهای تمام سرمایه اجتماعی که به حمایت زلزله زدگان آمده بود را ناامید کرد و دستاوردهای دولت را زیرسوال برد، بنابراین فرهنگ سازی و آموزش باید در اولویت پدافند غیرعامل قرار گیرد.
مهندس بازوند همچنین از تمام مدیران دستگاههای اجرایی عضو پدافند غیرعامل خواست، با توجه به اهمیت پدافند غیرعامل در ادارات و دستگاهها شخصا در نشستهای این کارگروه حضور یابند.
استاندار کرمانشاه در ادامه از سازمان پدافند غیرعامل کشور خواست در بحث اجرا و رعایت اصول پدافند غیرعامل، استان کرمانشاه را پایلوت کشور قرار دهند.
وی همچنین با اشاره به تامین ۵۰ درصد اعتبار تدوین طرح مطالعه جامعه پدافند غیرعامل استان کرمانشاه گفت: دستگاههای اجرایی استان هم اکنون طرح و برنامهای برای رعایت پدافند غیرعامل ندارند و اگر اتفاقی بیفتد فرمانداران نمیدانند چه کاری باید انجام دهند.
لازم به ذکر است هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در پایان این جلسه از سوی معاون استانهای سازمان پدافند غیرعامل کشور به دلیل عملکرد خوب مدیریتی در زلزله ۷.۳ ریشتری با اهدای لوحی از طرف سازمان پدافند غیرعامل کشور مورد تقدیر قرار گرفت.


منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

خبر جدید  کشف ۱۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در قصر شیرین
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه