18:54:32 - شنبه 10 فوریه 2018
سالانه ۲۵ تا ۳۰ رقم محصولات جدید در کشور معرفی می‌شود
سالانه ۲۵ تا ۳۰ رقم محصولات جدید در کشور معرفی می‌شود
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر زند رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور در سفر به استان کرمانشاه به همراه دکتر شهبازی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، دکتر خمیس آبادی رئیس مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی استان و جمعی از مدیران و محققین از مزارع ایستگاه تحقیقات اسلام آبادغرب بازدید کرد. دکتر

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر زند رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور در سفر به استان کرمانشاه به همراه دکتر شهبازی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، دکتر خمیس آبادی رئیس مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی استان و جمعی از مدیران و محققین از مزارع ایستگاه تحقیقات اسلام آبادغرب بازدید کرد.

دکتر زند در حاشیه این بازدید اظهار داشت: سالانه حدود ۲۵ تا ۳۰رقم محصولات جدید در کشور معرفی می شود.

خبر جدید  ورزشکار کرمانشاهی به اردوی تیم ملی وزنه‌برداری دعوت شد

وی با اشاره به تنوع اقلمیی در کشور افزود: با هدف استفاده از پتانسیل های بخش کشاورزی، قرارداد هایی با موسسات بین المللی از جمله مؤسسه گندم منعقد شده است.

زند خاطرنشان کرد: در سال اول قرارداد حدود ۷هزار ژنوتیپ گندم برای مناطق سرد، مناطق دیم و با کیفیت مختلف از نظر قوی بودن از نظر روی و آهن وارد نمودیم.

خبر جدید  صیدانلو: باید نگاه مسئولان را به موتورسواری و اتومبیلرانی مثبت کنیم

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور اضافه کرد: از این تعداد ۳۰۰ژنوتیپ آن برای اولین بار است در ایران کشت می شوند.

وی افزود: استفاده از این تعداد ژنوتیپهای جدید کار مشترکی است که با موسسه تحقیقات گندم دنیا که در مکزیک هست انجام می‌دهیم.

وی گفت: ظرفیت دیگری که ایجادشده این است که با شرکتهای اروپایی روی تولید ارقام انجام شده که به ظرفیت تولید خواهد افزود.

خبر جدید  محدودیت‌های ترافیکی نماز عید فطر در کرمانشاه اعلام شد

زند خاطرنشان کرد: در کشور ۷۰رقم گندم در عرصه های مختلف کشور با تنوع رقم کشت می‌شود.

وی افزود: کار دیگری که با موسسه تحقیقات بین المللی گندم انجام گرفته، بهبود سیستم تولید بذر کشور است و سطح زیر کشت ارقامی که معرفی می شود به سرعت افزایش دهیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه