9:46:44 - جمعه 11 دسامبر 2020
سامانه تصمیم به زودی راه اندازی می شود
سامانه تصمیم به زودی راه اندازی می شود
با ثبت هشت مورد فوت دیگر در استان بر اثر ابتلاء به کوید ۱۹ مجموع آمار جانباختگان از ابتدای اپیدمی تاکنون به یک هزار و ۳۴۹ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، فاطمه رضوان مدنی معاون پیشگیری سازمان بهزیستی کشور به استان کرمانشاه سفر کرد و در نشست شورای معاونین بهزیستی استان که به منظور بررسی فعالیت‌های پیشگیری این اداره کل و بازدید از نحوه فعالیت و راه اندازی اولین مرکز جامع درمان اعتیاد در استان انجام شد گفت: سامانه تصمیم به زودی در تمام شهر‌های بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت راه‌اندازی خواهد شد.

رضوان مدنی در ادامه تصریح کرد: سامانه تصمیم قبل از این در ۲۵ استان فعالیت داشت و از زمانی که از معاونت اجتماعی به معاونت پیشگیری واگذار شده است در ۸ استان دیگر نیز این سامانه با همکاری خوب دادگستری راه‌اندازی شده است و در حال فعالیت می‌باشد.

خبر جدید  کرونا همچنان در کرمانشاه جان می‌گیرد

او همچنین از افتتاح مراکز جامع درمان و بازپروری اعتیاد در آینده نزدیک و در ۲۰ استان کشور ازجمله استان کرمانشاه به صورت همزمان خبر داد و افزود: تاکنون در شش استان این مراکز راه‌اندازی شده اند.

رضوان مدنی ادامه داد: دبیرخانه رصد آسیب‌های اجتماعی در سال ۹۹ راه اندازی شده است و مطالعات آن در سال ۹۷ و ۹۸ انجام شده و به زودی در سال ۹۹ هم شروع به کار خواهد کرد.

او در پایان یاد آور شد: تاکنون انجام مشاوره‌های ژنتیک برای خانوار‌های سه معلوله و بالاتر انجام شده و پروژه انجام مشاوره ژنتیک برای خانواده دو معلوله به زودی شروع خواهد شد و قرار است تا سال ۱۴۰۰ این پروژه بطور کامل انجام گیرد.   لازم به ذکر است به استناد  قانون حمایت از خانواده ، اخیرا توافقی میان دادگستری و سازمان بهزیستی صورت پذیرفته است که قبل از مراجعه به دادگاه ، طی مراحلی جهت  ثبت درخواست طلاق الزامی شده است . این مرحله شامل ثبت  تصمیم طلاق در  سامانه تصمیم طلاق است . این سامانه برای  طلاق توافقی ،  طلاق از طرف زن و  طلاق از طرف مرد کاربرد دارد . به این منظور ، متقاضیان طلاق ، با مراجعه به این سامانه ، به صورت اینترنتی نوبت گیری می کنند و در زمان مشخص ، به مراکز تعیین شده برای مشاوره و مددکاری ارجاع می شوند . در صورتی که زوجین پس از طی روال قانونی و دریافت مشاوره طلاق و مددکاری ، نتوانند به سازش برسند ، پرونده طلاق برای ادامه رسیدگی به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ارجاع خواهد شد . اگر زوجین قبل از آنکه به مراکز مشاوره مراجعه کرده برای ثبت دادخواست طلاق مراجعه کنند باعث به تعویق افتادن زمان صدور حکم طلاق خود خواهند شد زیرا قاضی بدون طی کردن جلسات مشاوره حکم طلاق را صادر نمی کند . در صورتی که در مرحله اول دادخواست طلاق ثبت شود ، با رسیدن موعد دادگاه ، قاضی زوجین را ابتدا به مراکز مشاوره ارجاع داده و سپس پس از اتمام جلسات مشاوره در خصوص پرونده تصمیم گیری می کند . بنابراین چه بهتر که ابتدا و راسا به مراکز مشاوره مراجعه شده تا اتلاف وقت جلوگیری شود .
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  تلاش وزارت صنعت بر کاهش نوسان در بخشنامه ها
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه