3:19:40 - جمعه 28 دسامبر 2018
سرانه فضای کتابخانه های هرسین بالاتر از میانگین کشوری است
سرانه فضای کتابخانه های هرسین بالاتر از میانگین کشوری است
کرمانشاه – ایرنا – فرماندار هرسین گفت: سرانه فضای کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در استان کرمانشاه رتبه نخست را دارد و بالاتر از میانگین کشوری نیز است.

به گزارش ایرنا، امیر شاه آبادی عصر پنجشنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی هرسین که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، از حضور و پیگیری های مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه در جلسات انجمن شهرستان تقدیر کرد و همکاری بین نهادها و ادارات فرهنگی را یکی از مهمترین عوامل توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه دانست.
فرماندار هرسین با اشاره به سفر دبیرکل و معاونان نهاد کتابخانه های عمومی در شهریور ماه ۹۷ به هرسین خاطرنشان کرد: حضور وی و هیات همراه باعث شکل گیری تحرکات فرهنگی خوبی در حوزه کتاب، کتابخوانی و کتابخانه های عمومی شد.
وی از توجه ویژه دبیرکل کتابخانه های عمومی و خوش قولی این نهاد در پیگیری و انجام مصوباتی که در جلسه شورای معاونان این نهاد با حضور مسئولان شهرستان هرسین تصویب شد، تقدیر کرد.
شاه آبادی تاکید کرد: با توجه به اهتمام ویژه نهاد کتابخانه های عمومی به هرسین باید مسئولان شهرستان نیز پای کار بیایند و با کتابخانه های عمومی کمال همکاری را داشته باشند.
مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه نیز گفت: با حمایت های به عمل آمده از سوی دبیرکل و فرماندار هرسین، اکثر مصوبات جلسه شورای معاونان نهاد کتابخانه های عمومی کشور از قبیل راه اندازی کتابخانه سیار شهدای گمنام هرسین، جذب ۲ نفر نیروی بومی، برگزاری مسابقات فرهنگی در مدارس با همکاری آموزش و پرورش، اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی مدارس، برگزاری کلاس های فرهنگی، اجتماعی در حوزه خانواده با همکاری بهزیستی انجام شده است.
معصومه حسنی خونسار ، یادآور شد که سایر مصوبات در وقت تعیین شده انجام خواهد شد.
در پایان مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه از حمایت ها و پیگیری های فرماندار هرسین و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی این شهرستان و سایر اعضای انجمن با اهدا لوح سپاس تقدیر شد.
۸۵ باب کتابخانه نهادی و ۱۹ باب کتابخانه مشارکتی در استان کرمانشاه وجود دارد که این تعداد کتابخانه، دارای یک میلیون و ۱۵۰ هزار جلد کتاب هستند.
۷۴۶۰/۸۰۶۶

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  مدیران 200 بنگاه اقتصادی کرمانشاه آموزشهای مالی و بازاریابی می بینند
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه