11:42:55 - یکشنبه 4 مارس 2018
سرقت اطلاعات عابرکارت از طریق کارتخوان/لزوم خرید از مراکز معتبر
سرقت اطلاعات عابرکارت از طریق کارتخوان/لزوم خرید از مراکز معتبر
سرهنگ علی کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص کلاهبرداری های اینترنتی در استان و آمار این جرایم گفت: آمار کلاهبرداری در فضای مجازی بالاتر از اشکال دیگر کلاهبرداری است و به شگردها و شیوه های مختلفی انجام می شود. وی افزود: هر آنچه که در کلاهبرداری از فضای حقیقی و واقعی انجام می

سرهنگ علی کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص کلاهبرداری های اینترنتی در استان و آمار این جرایم گفت: آمار کلاهبرداری در فضای مجازی بالاتر از اشکال دیگر کلاهبرداری است و به شگردها و شیوه های مختلفی انجام می شود.

وی افزود: هر آنچه که در کلاهبرداری از فضای حقیقی و واقعی انجام می شود، به شکلهای پیچیده تری در فضای مجازی رخ می دهد.

 رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: یکی از اشکال رایج کلاهبرداری تماس با افراد است که به آنها اعلام می کنند شما برنده فلان مورد شده اید و با سوءاستفاده از سادگی افراد رمز دوم کارت آنها را دریافت و به صورت اینترنتی حساب و کارت آنها را خالی می کنند.

خبر جدید  سردار شادمانی:مسئولان نباید تحت تاثیر عملیات روانی ترامپ قرار بگیرند

این مسئول با اشاره به «دستگاه اسکیمر» به عنوان یکی از روش های کلاهبرداری افراد گفت: اسکیمر دستگاهی است که در هنگام خرید افراد از مراکز خرید ممکن است مورد استفاده سارقان قرار گیرد و اطلاعات بانکی آنها را از طریق عابر بانک به دست آورده و حساب آنها را خالی کنند.

وی  بر توجه دارندگان کارت های اعتباری در زمان خرید تاکید کرد و گفت: مردم علاوه بر خرید از مراکز معتبر باید به این موضوع توجه داشته باشند و دستگاه اسکیمر را با دستگاه کارت خوان اشتباه نگیرند. در زمان خرید، سارقان اسکیمر را پشت دستگاه کارت خوان قرار می دهند و زمانی که کارت را در اختیار فروشنده قرار می دهیم کل اطلاعات ما را کپی می کند.

خبر جدید  سومین رویداد «پیش شتابدهی» در کرمانشاه برگزار می‌شود

سرهنگ کریمی با بیان اینکه خوشبختانه آمار این شکل از کلاهبرداری در استان کرمانشاه خیلی بالا نیست، تاکید کرد: ما برای کشیدن کارت باید از فروشنده بخواهیم که دستگاه کارت خوان را در اختیار ما(خریدار) قرار دهد که خود خریدار کارت را بکشد و رمز را وارد کند.

وی با اشاره به فرار رسیدن ایام نوروز و افزایش خرید توسط مردم تاکید و خاطرنشان کرد: حتما خریداران در خریدهای نوروزی باید از فروشنده بخواهند، که دستگاه را در اختیار خریدار قرار دهد تا کارت بکشند و مبلغ را بپردازند و در غیراینصورت یا به صورت نقدی بپردازند و یا از خرید از فروشگاهی که از این کار امتناع می کند، صرف نظر کنند تا دچار مشکل نشوند.

خبر جدید  گلخانه‌های کرمانشاه 250 هکتار توسعه می‌یابند

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: شهروندان گرامی می توانند در صورت مشاهده یا مواجه شدن با هرگونه کلاهبرداری به ویژه اینترنتی از طریق شماره تلفن های ۲۱۸۸۱۹۰ و ۲۱۸۸۱۹۲ تماس حاصل کرده و آن را اطلاع دهند. همچنین می توانند با شماره ۳۸۳۸۱۰۰۵ با تماس بگیرند و یا به ما به آدرس ۳۰ متری دوم- خیابان آل آقا-کوچه ۲۱۹ و یا سایت ما به آدرس www.polic.ir مراجعه کنند و سوالات یا موارد مورد نظر خود را آنجا مطرح کنند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه