13:57:31 - پنج‌شنبه 8 فوریه 2018
سرپرست امور عشایری کرمانشاه: ۴٫۵ درصد جمعیت استان کرمانشاه عشایر هستند
سرپرست امور عشایری کرمانشاه: ۴٫۵ درصد جمعیت استان کرمانشاه عشایر هستند
سرپرست امور عشایری استان کرمانشاه با اشاره به ضرورت خدمات رسانی بیشتر به عشایر به عنوان سرمایه های نظام، افزود: باید خدمات بیشتری به این جامعه مولد ارائه شود. به گزارش خبرنگار ایسنا، حسن احمدی در دیدار نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه با کشاورزان، عشایر و تشکل‌های کشاورزی استان کرمانشاه به مناسبت دهه

سرپرست امور عشایری استان کرمانشاه با اشاره به ضرورت خدمات رسانی بیشتر به عشایر به عنوان سرمایه های نظام، افزود: باید خدمات بیشتری به این جامعه مولد ارائه شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حسن احمدی در دیدار نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه با کشاورزان، عشایر و تشکل‌های کشاورزی استان کرمانشاه به مناسبت دهه فجر از عشایر به عنوان حافظان نظام یاد کرد و افزود: عشایر سربازان مسلح نظام بوده که در عرصه های مختلف بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حامی نظام بوده و هستند.

 احمدی عشایر را مرزنشینان و مرزداران نظام دانست و افزود: عشایر در سالهای دفاع مقدس با مرزداری خود به همگان ثابت کردند که از کیان ایران اسلامی در برابر  دشمنان حراست و پاسداری خواهند کرد و از این حیث شایسته تقدیر هستند.

خبر جدید  ضرورت تدوین برنامه برای شهرداری‌ها/نبود برنامه عامل سلیقه محوری

سرپرست امور عشایری استان کرمانشاه سپس با اشاره نقش مهم عشایر در تولیدات، اضافه کرد: عشایر استان کرمانشاه با دارا بودن قریب ۱٫۵ میلیون دام و تولید سالانه ۱۰ هزار تن گوشت قرمز ۳۰ درصد نیاز پروتئینی استان را تامین می کنند.

وی اضافه کرد: عشایر استان کرمانشاه همچنین با تولید سالانه ۲۵ هزار تن شیر ، ۱۸۰۰ تن الیاف دامی(پشم، کرک، مو) و ۶۰۰ تن روغن حیوانی در چرخه تولید کشور نقش آفرینی می کنند.

خبر جدید  فرود اضطراری پرواز تهران – ایلام در کرمانشاه

سرپرست امور عشایری استان کرمانشاه با اشاره به ضرورت خدمات رسانی بیشتر به عشایر به عنوان سرمایه های نظام، افزود: باید خدمات بیشتری به این جامعه مولد ارائه شود.

احمدی گریزی هم به خدماتی که سالانه به عشایر استان کرمانشاه ارائه می‌شود زد و افزود: سالانه با ۲۵ دستگاه آبرسان سیار آب شرب مورد نیاز عشایر استان تامین می‌شود، ضمن اینکه بخشی از جو و آرد مورد نیاز عشایر نیز از سوی این اداره کل تامین می شود.

وی ادامه داد: نگهداری راه های عشایری،اسکان عشایر در صورت تمایل آنها، اختصاص تسهیلات با کارمزد پایین از دیگر خدماتی است که به عشایر این استان ارائه می‌شود.

خبر جدید  بانک اطلاعات فرزندان بازنشستگان راه اندازی می شود

سرپرست امور عشایری استان کرمانشاه با بیان اینکه ۴٫۵ درصد جمعیت استان کرمانشاه عشایر هستند، گفت: جامعه عشایری استان کرمانشاه با ۱۴ هزار خانوار عشایری در قالب ۱۴ ایل حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت دارند.

وی با اشاره به برون کوچ بودن برخی از عشایر استان کرمانشاه افزود: بخشی از عشایر در داخل استان کوچ کرده و برخی دیگر  به مناطق ییلاقی استانهای دیگری مثل خوزستان، لرستان و ایلام کوچ می‌کنند.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه