11:23:26 - پنج‌شنبه 15 فوریه 2018
سفت‌کاری خانه‌های روستایی زلزله‌زده کرمانشاه تا تیر ۹۷ تمام می‌شود
سفت‌کاری خانه‌های روستایی زلزله‌زده کرمانشاه تا تیر ۹۷ تمام می‌شود
استاندار کرمانشاه گفت: تا تیر ماه سال آینده کار سفت کاری تمام واحدهای روستایی تخریب شده در زلزله به پایان می‌رسد. به گزارش ایسنا، هوشنگ بازوند در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده استان با اشاره به تصویب اختصاص ۱۸۶۸ میلیارد تومان تسهیلات دیگر(مرحله دوم) از سوی دولت جهت مناطق زلزله زده استان، اظهار کرد: این

استاندار کرمانشاه گفت: تا تیر ماه سال آینده کار سفت کاری تمام واحدهای روستایی تخریب شده در زلزله به پایان می‌رسد.

به گزارش ایسنا، هوشنگ بازوند در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده استان با اشاره به تصویب اختصاص ۱۸۶۸ میلیارد تومان تسهیلات دیگر(مرحله دوم) از سوی دولت جهت مناطق زلزله زده استان، اظهار کرد: این تسهیلات  تا روز شنبه به بانک‌های استان ابلاغ می‌شود.

وی  با تاکید بر تسریع در مرمت و بازسازی واحدهای آسیب دیده از زلزله، گفت: تاکنون ۵۹۱۹ واحد در روستاها به مرحله پی کنی رسیده و اسکلت ۱۵۲۷ واحد نیز نصب شده است.

خبر جدید  کمر خمیده تئاتر کرمانشاه زیر بار اجاره 200 میلیون تومانی " تئاتر شهر" شکست

بازوند با مطلوب دانستن روند بازسازی در مناطق روستایی، گفت: در شهرها مشکلاتی وجود دارد که باید با کمک شهرداری‌ها، ثبت اسناد و نظام مهندسی سریعا رفع و ساخت و ساز در این مناطق نیز سرعت بگیرد.

وی عنوان کرد: در مصوبه جدید هیات دولت مبلغ ۱۵ میلیارد تومان برای شهرداری‌ها در نظر گرفته شده که از این محل باید صدور پروانه ساخت برای واحدهای احداثی(حداکثر تا ۱۰۰ متر) رایگان باشد.

استاندار کرمانشاه گفت: ۵۰۰ میلیارد تومان نیز جهت بازسازی زیرساخت‌های آسیب دیده در نظر گرفته شده که دستگاه‌ها باید سریعا پروژه‌هایشان را اعلام کنند.

خبر جدید  ظرفیت ۳۰۰ میلیارد دلاری عراق پساداعش پیش‌ روی تجار ایرانی است

وی با اشاره به درنظر گرفتن تسهیلاتی جهت مستاجرین مناطق زلزله‌زده، گفت: حدود سه هزار مستاجر در این مناطق داریم که بر اساس مصوبه هیات دولت به مستاجرین شهری ۴۰ میلیون تومان و مستاجرین روستایی ۳۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود تا بتوانند صاحب خانه شوند. این افراد چنانچه زمین ندارند نیز باید با کمک راه و شهرسازی فکری برای تامین زمین مورد نیاز آنان شود.

بازوند هم‌چنین از افزایش تسهیلات پرداختی به واحدهای شهری که نیاز به مقاوم سازی دارند تا سقف ۴۰ میلیون تومان، با تشخیص بنیاد مسکن خبر داد.

خبر جدید  تیم هاکی کرمانشاه راهی روسیه شد

استاندار کرمانشاه بر تحویل سریع کانکس به زلزله‌زدگان دارای نوزادی که واحدهای مسکونی آنها تخریب شده و تاکنون کانکس یا کمک بلاعوض پنج میلیون تومانی نگرفته اند، تاکید کرد.

در این نشست از سوی مسئولین بیمه آرمان نیز اعلام شد که تاکنون بیش از ۲۵ میلیارد تومان خسارت به صاحبان واحدهای مسکن مهر که در زلزله آسیب دیده پرداخت شده است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه