12:39:03 - شنبه 29 دسامبر 2018
سومین جشنواره شعر کودک هورامان
سومین جشنواره شعر کودک هورامان
سومین جشنواره شعر کودک با زبان کردی با هدف پویایی و زنده نگاه داشتن زبان کردی در پاوه برگزار شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، ابراهیم شمس مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری نسیم فرهنگ هورامان که برپایی این جشنواره را بر عهده گفت: این موسسه به عنوان تشکیلاتی فرهنگی که وظیفه اصلیاش خدمت به فرهنگ این مرز و بوم و اختصاصا پاسداری و حفظ و صیانت زبان هورامی و گسترش آن است، خود را به جامعه فرهنگی هورامان شناسانده است.
ابراهیم شمس در ادامه افزود: این موسسه در چهار سال فعالیت مستمر خود برای پیشبرد اهدافش بیش از ۱۵ همایش و جشنواره را برگزار کرده که یکی از این مراسمات، جشنواره شعر کودک هورامان است، که امسال سومین دوره آن در پاوه با حضور و مشارکت بیش از ۲۰۰ کودک شعر خوان برگزار گردید.
شمس با اشاره به دو جشنواره گذشته شعر کودک در پاوه افزود: نزدیک به ۶۰ نفر از کودکان بدون محدودیت با خواندن اشعار مختلف به زبانهای فارسی و سورانی و هورامی شرکت کردند. اما سال گذشته در دومین دوره آن اشعار شاعران هورامی زبان به انتخاب موسسه در این جشنواره گنجانده شد و نزدیک به ۱۶۰ نفر در همایش شرکت نمودند و امسال نیز با اشعار بیشتر و با کیفیتتر قریب به ۲۰۰ نفر شرکت کننده داریم؛ در این زمینه مهد کودکهای شهرستان سنگ تمام گذاشتند و در آموزش کودکان به یادگیری و حفظ اشعار با ما همکاری کردند.
منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

خبر جدید  ممنوعیت ورود وسایل نقلیه به آرامستان کرمانشاه
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه