13:28:56 - چهارشنبه 21 فوریه 2018
سومین کنگره سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی درارولوژی و نفرولوژی
سومین کنگره سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی درارولوژی و نفرولوژی
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه، سومین کنگره سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در ارولوژی و نفرولوژی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از امروز چهارشنبه آغاز شد. محمودرضا مرادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه در این مراسم گفت: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در بخش

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه، سومین کنگره سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در ارولوژی و نفرولوژی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از امروز چهارشنبه آغاز شد.

محمودرضا مرادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه در این مراسم گفت: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در بخش فناوری موفق به کسب رتبه ۷ در بین ۷۱ مرکز رشد دانشگاه های علوم پزشکی کشور شده است.

وی افزود:۴ هزار و ۹۹۳ دانشجو  و ۴۳۲ عضو هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مشغول فعالیت هستند.

خبر جدید  کرمانشاه میزبان مسابقه های لیگ بسکتبال جوانان

این مسئول تصریح کرد: در حوزه تحصیلات تکمیلی ۲۰ رشته تخصصی بالینی، ۲ رشته فوق تخصصی، ۲۳ رشته کارشناسی ارشد و ۷ رشته دکترای تخصصی PhD در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه وجود دارد.

وی ادامه داد: مرکز تحقیقات پزشکی باز ساختی دانشگاه علوم پزشکی در متراژ ۷۰ متر مربع با تجهیزات تخصصی، کلین روم و آزمایشگاه تست سلولی به فعالیت می پردازد.

مرادی گفت: بخش پیوند مغز استخوان دانشگاه علوم پزشکی در سال ۹۳ به بهره برداری رسید و با دارا بودن ۶ اتاق ایزوله تاکنون ۶۴ پیوند مغز استخوان در آن صورت گرفته است.

خبر جدید  دعوت ۶ ژیمناستیک‌کار کرمانشاهی به اردوی تیم ملی

 وی با بیان اینکه بیش از ۱۷۰۰ مورد پیوند کلیه در استان انجام شده است، افزود: راه اندازی چهارمین مرکز سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در زمینه اورولوژی و نفرولوژی، راه اندازی دوره فلوشیپ پزشکی بازساختی و همکاری بین المللی با مرکز WFIRM از جمله برنامه های دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در آینده است.

 این مسئول ادامه داد: آشنایی نیروهای دانشی بالقوه کشور با زمینه های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، ترغیب و تشویق محققین، اساتید و دانشجویان، کمک به افزایش برون دادهای خلق دانش، محصول، خدمت و ثروت از فعالیت های پژوهشی و برقراری ارتباط بین دانشگاه ها برای هدایت مستمر استعدادها از جمله اهداف برگزاری این کنگره است.

خبر جدید  آغاز ساخت نخستین مدرسه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه  ایفای نقش راهبردی در سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، گسترش مرزهای دانش در حیطه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، توسعه روابط همکاری های منطقه ای و بین المللی و  توسعه سلامت به عنوان حق مسلم آحاد جامعه از دیگر اهداف این کنگره است که می توان به آن اشاره کرد.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه