19:48:47 - پنج‌شنبه 1 مارس 2018
سیستم مدیریت مراسم اربعین به‌صورت استانی و مردمی انجام می‌شود
سیستم مدیریت مراسم اربعین به‌صورت استانی و مردمی انجام می‌شود
به گزارش خبرنگار مهر، حسین ذوالفقاری عصر امروز در دیدار با موکب داران کرمانشاه اظهار داشت: ایراداتی در نحوه اعزام ‌زائران اربعین حسینی وجود دارد و در واقع بیش از ۹۰ اشکال اساسی در کار ما وجود دارد که باید آنها را برطرف کنیم. معاون امنیتی وزیر کشور در ادامه افزود: هر ساله ۲ میلیون

به گزارش خبرنگار مهر، حسین ذوالفقاری عصر امروز در دیدار با موکب داران کرمانشاه اظهار داشت: ایراداتی در نحوه اعزام ‌زائران اربعین حسینی وجود دارد و در واقع بیش از ۹۰ اشکال اساسی در کار ما وجود دارد که باید آنها را برطرف کنیم.

معاون امنیتی وزیر کشور در ادامه افزود: هر ساله ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار زائر برای مراسم اربعین راهی کشور عراق می‌شوند و به دنبال آن هستیم تا امور حاکمیتی مانند امنیت، بهداشت و درمان داخل کشور و عبور و مرور را ساماندهی کنیم و به تدریج سهم دستگاه‌های حاکمیتی در بخش‌های خدماتی را کاهش دهیم.

خبر جدید  آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم در شهرستان دالاهو

ذوالفقاری افزود: امسال به دستگاه‌ها اعلام کردیم که اجباری برای خدمات دهی به زائران اربعین حسینی وجود ندارد و سیستم مدیریت مراسم اربعین استانی و مردمی انجام می‌شود.

وی افزود: موکب‌های ایرانی در عراق فعالیت می‌کنند و  لذا عملکرد ما در عراق به شکلی باید باشد که افتخار تاریخی مردم این کشور به عنوان زائر اربعین حسینی خدشه‌دار نگردد.

خبر جدید  دوره آموزشی بیماری‌های واگیر تب برفکی و آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان برگزار شد

ذوالفقاری افزود: بنا نیست که تمام اسکان و تغذیه زائران اربعین حسینی را تهیه و پرداخت کنیم، ما مرحله بحرانی اربعین را پشت سر گذاشتیم و بخش خصوصی و ساکنان طول مسیر تردد زوار باید در بحث خدمات دهی به زائران اربعین حسینی تقویت شود.

جعفر همتی قائم مقام رئیس ستاد اربعین کرمانشاه نیز در این مراسم اظهار داشت: احتمال بازگشایی مرز خسروی از سه ماه قبل از ایام اربعین وجود دارد.

خبر جدید  اختصاص ۱۶۲ میلیارد تومان برای اشتغالزایی مددجویان کرمانشاهی

 وی گفت: مذاکراتی با طرف عراقی برای بازگشایی مرز خسروی انجام شده و براساس این مذاکرات به احتمال بیش از ۹۵ درصد مرز خسروی از حدود سه ماه قبل از ایام اربعین برای تردد زایران بازگشایی می شود.

همتی با بیان اینکه امکانات مناسب زیرساختی و تجهیزاتی در مرز خسروی فراهم است، گفت: استان کرمانشاه میزبان ۷۰۰ هزار تا یک میلیون نفر زائر در مرز خسروی خواهد بود.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه