19:16:02 - شنبه 6 آوریل 2019
سیل و بارندگی ۳۴۵ میلیارد تومان به شهرستان کرمانشاه خسارت زد
سیل و بارندگی ۳۴۵ میلیارد تومان به شهرستان کرمانشاه خسارت زد
کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کرمانشاه گفت: سیل و بارندگی هفته گذشته ۳۴۵ میلیارد تومان به بخش های عمرانی، کشاورزی، زیرساخت های شهری و روستایی، راه و پل ارتباطی این شهرستان خسارت وارد کرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فضل الله رنجبر روز شنبه در جلسه ستاد بحران شهرستان کرمانشاه، افزود: اکیپ های مختلف دستگاه های اجرایی به ویژه در بخش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، جهاد کشاورزی و راهداری همچنان در حال برآورد خسارت ها هستند.
او در ادامه از اقدام های پیشگیرانه دستگاه های اجرایی تقدیر کرد و گفت: اگر اقدام های خوب پیشگیرانه مانند حفر کانال آب، لایروبی بستر رودخانه ها و جا به جایی به موقع ساکنان روستاها نبود الان به جای یک شهرک چند محله و روستا دچار آب گرفتگی شدید شده بود.

**آبگرفتگی شهرک کرناچی رفع شده است
رنجبر با بیان اینکه حدود ۵۰ خانوار شهرک کرناچی اسکان داده شده اند، اظهار داشت: اکنون آبگرفتگی شهرک کرناچی کرمانشاه رفع شده و اکیپ های بنیاد مسکن در حال ارزیابی خسارت به واحدهای مسکونی هستند.
فرماندار کرمانشاه در ادامه بیان داشت: در سیل و بارندگی شدید هفته گذشته حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ واحد مسکونی شهر کرمانشاه دچار آبگرفتگی و پنج واحد مسکونی نیز در بخش های مختلف شهرستان تخریب شده است.
رنجبر در ادامه از کمیته امداد و بهزیستی خواست که آمار خانوارهای آسیب دیده زیرپوشش در نواحی سیل زده را برای خدمت رسانی گزارش دهند، تا اقدام های مقتضی نسبت به آنها انجام شود.

خبر جدید  طرح های آبخیزداری در اراضی پایاب سد زاگرس احداث می شود

**زمین خواران به مردم و دولت ضربه زدند
وی با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه و مسیل ها گفت: زمین خواران با فروختن زمین های حریم رودخانه ها و مسیل ها هم به مردم (که خانه و اثاثیه اشان رفت) و هم به دولت که باید خسارت های مردمی و دستگاه های اجرایی را بپردازد، ضربه زدند.
فرماندار کرمانشاه از همه دستگاه های خدمات رسان شهری خواست در ارائه خدمات به صورت هماهنگ، منسجم و سیستمی به محلات ارائه خدمت کند و از مجوز دادن به ساخت و سازها در مکان های غیرمجاز خودداری کنند، ترحم و دلسوزی که کارشناسی نباشد بعدا چند برابر به خود مردم و دولت خسارت می زند.

خبر جدید  کارت ملی 30 هزار کرمانشاهی آماده تحویل است

**مستندسازی و تهیه بانک اطلاعات باید در اولویت دستگاه های اجرایی قرار گیرد
رنجبر، مستند سازی و تهیه بانک اطلاعات از نحوه مدیریت بحران در بخش های مختلف را اولویت اول همه دستگاه های اجرایی برشمرد و گفت: شناسایی نقاط حساس شهری مانند محلاتی که آبگرفتگی و سیل داریم چه در شهرها و چه روستاها برای جلوگیری از بحران احتمالی باید در راس کارها قرار گیرد.
وی اقدام های پیشگیرانه برخی از دستگاه های اجرایی و شهرداری کرمانشاه در امر مدیریت سیل شهری را ستود و گفت: باید تمام اقدام های پیشگیرانه انجام شده ثبت و برای شناسایی دیگر نقاط حساس مثل اسکان اضطراری جمعیت زیادتر، جانمایی حمام و سرویس های بهداشتی سیار و غیره از قبل برنامه ریزی داشته باشیم.
شهرستان کرمانشاه بیش از ۵۳ درصد از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه را در خود جای داده است.
۳۲۰۹/۸۰۶۶

خبر جدید  130 کیلوگرم گوشت فاسد گوساله در کرمانشاه کشف شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه