9:51:35 - سه‌شنبه 23 آوریل 2019
سیل کرمانشاه را مردم مدیریت کردند
سیل کرمانشاه را مردم مدیریت کردند
مدیرکل روابط عمومی استانداری از لغو سفر رئیس جمهور در پنجشنبه هفته جاری به کرمانشاه و کردستان خبر داد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست با محسن هاشمی رییس و جمعی از اعضای شورای شهر سیل کرمانشاه را مردم مدیریت کردندتهران، مرتضی الویری رییس شورای عالی استانها و محمود صادقی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در سیل فروردین ماه افزود: علیرغم بارشهایی به میزان یک فصل در کرمانشاه پیشگیری های خوبی در استان صورت گرفت.
وی اظهار داشت: هوشیاری مردم و توجه به اطلاعیه ها و اقداماتی که انجام شد بسیار اثرگذار بود، مردم خود دست به ابتکار زدند و با ایزوگام کردن دیوار مغازه ها و استفاده از گونی شنی خود را در مقابل سیل ایمن کردند.
استاندار کرمانشاه گفت: حدود ۴۶۸روستا در معرض سیل قرار داشتند که از قبل شناسایی شده و مسئولیت ستاد بحران به عهده دهیاران گذاشته شد، حدود ۳۱شهر و ۱۷۲کیلومتر رودخانه عبوری در استان وجود داشت که ۵ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی در حاشیه ان قرار داشت که به همه آنها اخطار داده شد.
بازوند خاطرنشان کرد: در کرناچی ۱۵۰واحد مسکونی با آب گرفتگی مواجه بودند که از قبل تخلیه شدند و در هرسین و بیستون با طغیان رودخانه گاماسیاب ۵۲روستا زیر آب رفت که تخلیه شدند. در این اقدامات ارتش و سپاه خیلی کمک کردند و علاوه بر اسباب و اثاثیه، دامهای روستاها را نیز جابجا کردند که کار طاقت فرسایی بود.
وی افزود: برای کنترل و تنظیم سدهای استان از قبل کمیته ای تشکیل دادیم و برخی روستاهای پایین دست را تخلیه کردیم که کار بسیار مهمی بود. در مجموع ۱۵تا ۱۶هزار هکتار از اراضی چمچمال، کوزران، سرپل ذهاب و قصرشیرین زیر آب رفت و خسارت سنگینی وارد شد و ۶۰۰ تا ۷۰۰ پل از بین رفت.
استاندار کرمانشاه گفت: در مجموع به زیرساخت های استان بالغ بر ۱۵۶۰میلیارد تومان در سیل خسارت وارد شد و یک نفر نیز خسارت جانی داشتیم. ضمن آنکه ۳۹۰مسجد برای اسکان سیل زدگان اماده شد و ۸۵۶ مدرسه و ۹۰سالن ورزشی نیز تجهیز شدند و ۳ هزار و ۶۷۵ چادر نصب شد.
بازوند یادآور شد: در این سیل نزدیک به ۵۷۰راس دام تلف شد و نزدیک به سه هزار واحد تخریبی و تعمیری به بار آورد. با أین وجود استان کرمانشاه به استان لرستان و شهرستانهای کوهدشت، نورآباد و پلدختر کمک رسانی کرد.
وی در مورد آخرین وضعیت ساخت و ساز در مناطق زلزله زده گفت: در مناطق زلزله زده کار ساخت ۲۸هزار و ۴۲۰واحد احداثی به اتمام رسیده و ۶۵هزار واحد تعمیراتی نیز تکمیل شده است. کار ساخت و ساز در روستاها بالای ۹۷درصد به اتمام رسیده است و بازسازی در شهر نیز با روندی که وجود دارد تا پایان سال ۹۸به پایان میرسد.
استاندار کرمانشاه اظهار داشت: از حمایت های شورای اسلامی شهر تهران در رابطه با کمک به شهرداری های استان کرمانشاه تقدیر میکنیم. شهرداری تهران در زلزله سال۹۶دو شهر سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی را پوشش داد.


منبع :: http://kermanshah.iribnews.ir

خبر جدید  کمبود سرویس بهداشتی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه/خطر طغیان بیماری‌های واگیر در فصل گرما
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه