12:16:22 - یکشنبه 6 ژانویه 2019
سیمای شهری در زمینه مسایل بهداشتی باید ممتاز باشد
سیمای شهری در زمینه مسایل بهداشتی باید ممتاز باشد
قصرشیرین – ایرنا – فرماندار قصرشیرین گفت: با توجه به گردش پذیر بودن این شهرستان مرزی در ایام پایانی سال و اقلیم و شرایط آب و هوایی مناسب آن و حضور گسترده مسافران از سراسر کشور، باید سیمای شهری به لحاظ مسایل بهداشتی ممتاز باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، مراد علی تاتار روز یکشنبه در کارگروه بهداشت با محوریت اتلاف حیوانات ناقل بیماری ، در محل فرمانداری قصرشیرین افزود: بهداشت مهم ترین مساله یک جامعه و رعایت موازین بهداشتی بخصوص در شهر برای تامین سلامت شهروندان یک مطالبه عمومی و امری ضروری است که باید برای این مهم ، با بسیج همه امکانات تلاش کرد.
وی اظهار داشت: شرایط آب و هوایی شهرستان گرمسیری قصرشیرین باعث شده ، هم اکنون روزانه پذیرای شمار زیادی از مسافران از سراسر کشور و استان کرمانشاه به این منطقه باشیم، از این رو تردد حیوانات ناقل بیماری و سگ های ولگرد حامل بیماری در سطح شهر پذیرفتنی نیست.
نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: با توجه به پایش رصد و کنترل مراکز بهداشتی شهرستان تاکنون موردی از ابتلای به بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان مشاهده نشده است.
تاتار اظهار داشت: چند مورد معدوم سازی و دفن پرندگان صورت گرفته نیز در شهرستان مربوط به این بیماری نیست.
وی گفت: جلسه های کارگروه بهداشت باید منظم و مصوبه های آن نیز به موقع اجرا شود و دستگاه های متولی باید در این راستا نسبت به پیگیری و اجرایی کردن مصوبات اهتمام ویژه ای داشته باشند.
دفن بهداشتی و جمع آوری به موقع زباله های شهرستان، شناسایی سگ های بلاصاحب و تافل بیماری و جمع آوری آن ها ، جلوگیری از عرضه مرغ زنده از مصوباه های این جلسه بود.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق ، دارای ۲ مرز رسمی فعال خسروی و پرویزخان است.
قصرشیرین دارای ۲ بخش سومار – نفت شهر و بخش مرکزی است که بخش مرکزی این شهرستان دارای ۲۸ روستای خالی از سکنه و ۲۵ روستای دارای سکنه است.
۳۰۱۲/۸۰۶۶

خبر جدید  پدافند غیرعامل از اصلی ترین شاخص ها در امنیت پایدار است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه