1:13:17 - چهارشنبه 30 ژانویه 2019
شاعر برجسته کرمانشاهی تجلیل شد
شاعر برجسته کرمانشاهی تجلیل شد
کرمانشاه_ آیین تجلیل از استاد محمدجواد محبت، شاعر برجسته کرمانشاهی با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان استان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در قالب طرح ملی چهل قلم آیین تجلیل از استاد محمد جواد محبت شاعر برجسته کشور ظهر امروز با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان استان در کتابخانه امیر کبیر کرمانشاه برگزار شد.

معصومه حسنی خونسارمدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه اظهار داشت: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در قالب این طرح ملی از ۴۰ قلم برتر کشور تجلیل می‌شود.

خبر جدید  بیانیه گام دوم انقلاب پشتوانه تقویت سرمایه‌های اجتماعی نظام است

وی با اشاره به اهمیت قلم و نوشتن در قرآن کریم افزود: امروز در کنار تجلیل از این استاد از عمری معلمی و شاعری این استاد تجلیل می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه بیان کرد: شعر در واقع هویت و ثروت ملی کشور است و شاعران سرمایه های گرانقدر این سرزمین هستند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان داشت: ایشان از شعر به عنوان یک ابزار کارآمد برای انتقال ارزش های دینی یاد می کنند که نشان از اهمیت توجه به این مقوله دارد.

خبر جدید  تقدیر آیت الله علما و استاندار کرمانشاه از حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن

گفتنی است دو کاج، نماز و آشنای همیشه خوبان مشهورترین سروده‌های محمد جواد محبت هستند که در کتاب‌های فارسی دوران ابتدایی به چاپ رسیده‌اند، وی از شاعرانی است که جایزه شعر فروغ به او اختصاص یافته است.

از آثار این شاعر کرمانشاهی می توان به از خیمه‌های عاشورا، آن سوی چهره زرد خورشید، موج عطرهای بهشتی (سروده‌هایی برای مجمد)، خانه هل اتی، آه… ای بانوی طوبی سایه آه…، گریه دل ناصبوران، گلوی سبز آواز، خاطرات سبز (مجموعه شعر نوجوانان)، از مرزهای فریاد (دفتر سروده‌های انقلابی) و گزیده ادبیات معاصر اشاره کرد.

کد خبر ۴۵۲۷۵۹۵


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  حضور پرشکوه مردمان سینه ستبر ایران اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه