13:38:47 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
شرکت ۶۰ هزار نفر در طرح ملی حفظ قرآن کریم پیش بینی می شود
شرکت ۶۰ هزار نفر در طرح ملی حفظ قرآن کریم پیش بینی می شود
کرمانشاه – ایرنا – مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: پیش بینی می شود تعداد متقاضیان ادارات همسو و فعال در حوزه قرآنی برای شرکت در طرح ملی حفظ قرآن کریم با عنوان «بشارت ۱۴۵۲» نزدیک به ۶۰ هزار نفر در کرمانشاه برسد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام آیت اله عباسیان روز چهارشنبه در جلسه توجیهی طرح ملی حفظ قرآن کریم با عنوان بشارت ۱۴۵۲ که در محل سرسرای جلسات دانشکده علوم قرآنی کرمانشاه برگزار شد، به تجربه موفق برگزاری مشترک آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم سال گذشته که توسط اوقاف و امور خیریه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد اشاره کرد.
عباسیان افزود: در طرح تربیت حافظان قرآن کریم از ابتدای امسال از سوی اداره اوقاف استان ۲۳ هزار نفر ثبت نام کرده اند که پیش بینی می شود پس از پایان مهلت ثبت نام و با استفاده از ظرفیت همه دستگاه ها این تعداد به ۶۰ هزار نفر هم خواهد رسید.
وی یادآور شد، طرح ملی حفظ قرآن کریم با عنوان بشارت ۱۴۵۲ که حفظ جزء ۳۰ قرآن است در استان همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.
وی افزود: به دلیل همین تجربه تصمیم گرفتیم امسال با توجه به آمادگی دیگر نهادها برای مشارکت در این رویداد بزرگ قرآنی، آزمون امسال طرح تربیت حافظان قرآن با مشارکت نهادهای همسو همانند آموزش و پرورش، حوزه علمیه و دیگر ارگان های فعال در عرصه قرآنی را برگزار کنیم.
وی یادآور شد، در سال گذشته برای شرکت در این طرح ۱۰ هزار و ۷۰۰ نفر ثبت نام کردند که از این میزان ۹ هزار نفر در آزمون شرکت کردند.
وی با تاکید براینکه امسال شرکت در آزمون رایگان نخواهد بود، افزود: به دلیل ایجاد همت بیشتر ثبت نام کنندگان برای شرکت در آزمون، حق ثبت نام ۶ هزار تومان خواهد بود.
عباسیان از دهم دی تا دهم بهمن به عنوان مهلت ثبت نام برای شرکت در آزمون یاد کرد و افزود: آزمون پایانی در اسفند ماه برگزار می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه اظهار داشت: در دین مقدس اسلام تاکیدهای فراوانی برای یادگیری معارف قرآن کریم شده است.
وی با بیان اینکه قرآن با بهترین راهکارها، انسان را هدایت می کند، ادامه داد: تا هنگامی که انسان تقوا پیشه نکند نمی تواند از مفاهیم قرآنی استفاده کند، افرادی که در ترویج معارف قرآنی قدم برمی دارند مورد لطف پروردگار قرار می گیرند.
او با بیان اینکه هدف ترویج قرآن در جامعه است، اظهار داشت: فرقی نمی کند که این تبلیغات توسط کدام ارگان انجام می شود ولی همواره باید هوشیار بود و در مقابل تفرقه افکنی سودجویان ایستادگی کرد.
عباسیان با تاکید براینکه داشتن تقوای الهی مانع از بی اخلاقی و تفرقه افکنی است، گفت: هرجا وحدت وجود داشته باشد برکات الهی واقع می شود.
عباسیان از کرمانشاه به عنوان پایگاه قرآنی یاد کرد و گفت: بالا بودن موقوفات قرآنی گویای اهمیت کرمانشاهیان به این کتاب مقدس است از همین رو نباید از دیگر استان ها عقب بیفتیم.
۷۴۶۰/۸۰۶۶

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  نیروهای ارتش آمادگی بسیار بالایی در دفاع از مرزها دارند
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه