12:50:12 - دوشنبه 20 مه 2019
شهرداری ها بر روند ساخت و سازها نظارت جدی کنند
شهرداری ها بر روند ساخت و سازها نظارت جدی کنند
کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه از همه شهرداران استان خواست به صورت جدی بر روند ساخت و سازها نظارت و کنترل داشته باشند و تاکید کرد که نباید هیچ واحدی بدون مجوز در استان ساخته شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهرداد سالاری با انتقاد از عدم نظارت بر برخی ساخت و سازها توسط شهرداری ها، افزود: سیل فروردین امسال خسارات زیادی به واحدهایی که بدون مجوز در حریم و بستر رودخانه ها ساخته شده بودند، وارد کرد و این به دلیل سهل انگاری دستگاه های مسئول در این رابطه بوده است.
او شهرداری را موظف بر نظارت بر همه ساخت و سازها در محدوده شهر دانست و گفت: شهرداری کرمانشاه باید در حد نام و جایگاه کلانشهر کرمانشاه ظاهر شود و اجازه ساخت و ساز بدون مجوز و غیرقانونی را ندهد.
وی همچنین از شرکت آب منطقه ای نیز خواست اجازه ندهد در بستر و حریم رودخانه که متعلق به دولت است، ساخت و سازی انجام شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه در ادامه از شهردار کرمانشاه نیز به دلیل حضور نیافتن در جلسات و بی پاسخ گذاشتن نامه های ستاد مدیریت بحران و ستاد بازسازی سیل انتقاد کرد و گفت: دولت همه جانبه از شهرداری کلانشهر کرمانشاه حمایت می کند و انتظار داریم شهرداری نیز به دولت و مردم پاسخگو باشد.
سالاری، حمایت های دولت از شهرداری کرمانشاه را در راستای خدمات رسانی بهتر و بیشتر به مردم دانست و افزود: شهرداری و شورای شهر باید پاسخگوی اعتباراتی که از دولت دریافت می کنند باشند و این اعتبارات را درست هزینه کنند.
وی همچنین از شهرداری کرمانشاه به دلیل اجرا نکردن مصوبه جمع آوری پل فلزی قره سو نیز انتقاد کرد و گفت: جمع آوری این پل در ستاد مدیریت بحران به ریاست استاندار به تصویب رسید اما شهرداری همچنان از اجرای آن خودداری می کند.
او اظهار داشت: اگر شهرداری توان انجام جمع آوری این پل را ندارد اعلام کند تا از توان دیگر دستگاه ها استفاده کنیم و در غیر این صورت این پل را باید حتما جمع آوری کند.
او با بیان اینکه هیچ گونه سهل انگاری و کم کاری را از هیچ دستگاهی از جمله شهرداری نمی پذیریم، گفت: فروردین امسال به دلیل سهل انگاری چندین دستگاه از جمله شهرداری، سیل وارد خانه های مردم شد و خسارات زیادی را وارد کرد.
بنابر اعلام استانداری کرمانشاه در فروردین امسال هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان خسارت به این استان وارد شد که بخش قابل توجهی از آن مربوط به بخش کشاورزی است.
استان کرمانشاه ۲ میلیون جمعیت ساکن در ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا دارد.
۳۰۳۳/۸۰۶۶

خبر جدید  کاهش چشمگیر بیماری سالک در قصرشیرین


منبع :: شهرداری ها بر روند ساخت و سازها نظارت جدی کنند

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه