18:40:57 - شنبه 13 آوریل 2019
شهرک صنعتی مشترک ایران و عراق در استان کرمانشاه راه‌اندازی شود
شهرک صنعتی مشترک ایران و عراق در استان کرمانشاه راه‌اندازی شود
استاندار کرمانشاه گفت: شهرک صنعتی مشترک ایران و عراق بین خسروی و پرویزخان و بین دو کشور راه‌اندازی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قصرشیرین، هوشنگ بازوند ظهر امروز در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی که با حضور وزیر صنعت در مرز پرویزخان برگزار شداظهار داشت: استان کرمانشاه دارای ۳۷۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق است که نیمی از آن در مجاورت اقلیم و نیمی دیگر در مجاورت بخش مرکزی قرار دارد.

وی به تفاهمنامه بین ایران و عراق برای ایجاد شهرک صنعتی بین دو کشور اشاره کرد و عنوان کرد: حدفاصل مرز پرویزخان و خسروی و بین دو کشور منطقهای برای استقرار شهرک صنعتی مکانیابی شده است و موقعیت ویژهای دارد.

وی با بیان اینکه چهار مرز و بازارچه در محدوده قصرشیرین و شیخ صالح و سوسکی در اورامانات قرار دارند عنوان کرد: امید داریم با توافقات انجام شده سومار، شیخ صالح و شوشمی نیز به عنوان مرز رسمی مصوب شوند.

خبر جدید  فتاح: بازسازی منازل مددجویان کمیته امداد در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه به اتمام رسید

بازوند گفت: پیشبینی میشد در سال ۹۷ حدود ۲٫۴ میلیارد دلار صادرات انجام شود که در پایان سال با ۴۴ درصد افزایش از نظر ارزشی به ۲٫۹ میلیارد دلار رسید که این میزان سه برابر میانگین رشد کشور است.

وی با بیان اینکه زیرساختها در مرز خسروی فراهم است و به عنوان یکی از مطالبات جدی مردم به زودی بازگشایی میشود افزود: شرایط در مرز پرویزخان مناسب نیست اما با این وجود روزانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ کامیون در این مرز تردد میکنند.

خبر جدید  بیش از ۱۰ هزار کرمانشاهی در سامانه بیمه بیکاری ثبت‌نام کردند

استاندار کرمانشاه بیان کرد: مرز تیلهکوه از مدتی پیش متوقف شده است و به دنبال فعالسازی آن هستیم.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه