11:26:19 - پنج‌شنبه 25 آوریل 2019
صادرات کالا از گمرکات استان کرمانشاه ۱۸ درصد افزایش یافت‌
صادرات کالا از گمرکات استان کرمانشاه ۱۸ درصد افزایش یافت‌
مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: صادرات کالا از گمرکات استان کرمانشاه در فروردین ماه امسال ۱۸ درصد افزایش یافت.

خلیل حیدری در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاهاظهار داشت: در یک ماه نخست امسال ۱۶۳ میلیون و ۸۶۴ هزار و ۲۲۷ دلار کالا به وزن ۳۷۵ هزار و ۵۷۲ تن از گمرکات و بازارچههای مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شد است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۱۸ درصد افزایش و از نظر وزن یک درصد رشد داشته است.

حیدری عنوان کرد: ۹۹ میلیون و ۳۸۰ هزار و ۶۷۶ دلار کالا با وزن ۲۳۶ هزار و ۵۸۲ تن از کالاهای فوق در گمرکات کرمانشاه، پرویزخان، خسروی و پاوه اظهار و صادر شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۲۹ درصد افزایش و از نظر وزن ۱۲ درصد کاهش داشته است.

وی گفت: سایر گمرکات کشور نیز در این مدت ۶۴ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۵۵۱ دلار کالا با وزن ۱۳۸ هزار و ۹۹۰ تن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کردهاند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش پنج درصد افزایش و از نظر وزن نیز ۳۳ درصد رشد داشته است.

خبر جدید  بهار ۹۸|بیش از ۹۰ گشت پلیس در تفرجگاه‌ها و مراکز اقامتی کرمانشاه فعال است

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را گوجه فرنگی تازه یا سردکرده، کولرهای آبی خانه با هوادهی حداکثر ۸۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه، انواع بستنی حتی دارای کاکائو، خیار و خیارترشی تازه یا سردکرده، خربزه، انواع ماست، بادمجان تازه یا سردکرده، هندوانه تازه، لوازم خانهداری و پاکیزگی از مواد پلاستیکی، ظروف ملامین عنوان کرد و افزود: بیشتر کالاهای فوق به کشور عراق صادر میشود.

خبر جدید  یادواره شهید صیاد شیرازی و ۱۱۰ شهید شاخص در کرمانشاه برگزار می‌شود

وی با بیان اینکه مجموع اقلام صادراتی اظهار شده در یک ماه نخست امسال از گمرکات استان کرمانشاه ۲۴۷ نوع کالا است گفت: در یک ماهه نخست امسال در مجموع از گمرکات استان کرمانشاه به هفت کشور صادرات قطعی انجام شده است.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه