19:33:18 - شنبه 13 آوریل 2019
صادرات کالا نباید بازار داخلی را دچار شوک کند
صادرات کالا نباید بازار داخلی را دچار شوک کند
کرمانشاه- ایرنا- نماینده مردم شهرستان های قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی ، خواستار مدیریت و نظارت دقیق بر صادرات کالاها به ویژه محصولات کشاورزی شد که بازار داخلی و مردم را دچار شوک نکند که مردم و هم تولید کننده از این وضعیت متضرر نشوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرهاد تجری روز شنبه در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان کرمانشاه که با حضور رضا رحمانی وزیر صمت و بازوند استاندار کرمانشاه در مرز رسمی پرویزخان برگزار شد، بر جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی و محصولات کشاورزی به بهانه رونق صادرت تاکید کرد و گفت: این مساله در نهایت هزینه آن بیش از درآمد آن است.
وی همچنین خواستار نظارت دقیق، جدی و سخت گیرانه بر کالاهای صادراتی شد که کیفیت و استاندارد کامل عرضه را داشته باشند تا بتوانند بازار کشور در خارج از کشور حفظ کنند و رونق داخلی را رقم بزنند.
تجری در بخش دیگری از سخنان خود به مصوبه منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین اشاره کرد و گفت: باید دستگاهها ضوابط منطقه تجارت آزاد را تعریف و پیگیری کنند، احداث شهرک صنعتی مشترک ایران و عراق در مرز قصرشیرین بهترین گزینه برای کمک به رونق اقتصادی و تولید استان کرمانشاه است.
نماینده مردم شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی در ادامه از وزیر صنعت، معدن و تجارت خواست، که نسبت به بازسازی جاده های معادن و همین طور واحدهای تولیدی شهرک صنعتی سرپل ذهاب که در زلزله آسیب دیدند، توجه ویژه کند.
تجری در ادامه خواستار بازشدن بازارچه یا معبری برای کوله بران و کسانی که کارت بازرگانی برای امرار معاش دارند شد که با رسمی شدن مرز پرویزخان از سهم خود محروم شده اند.
وی همچنین خواستار باز شدن بازارچه تیله کو شد و از وزیر صنعت و معدن و تجارت خواست، دولت با عراق رایزنی کند تا این بازارچه باز شود زیرا بسته بودن آن مانع رونق اقتصادی است.
نماینده قصرشیرین اظهار داشت: مرز رسمی خسروی راه عبور نیمی از جمعیت کشورمان به عتبات عالیات است و بازگشایی آن خدمت به همه زوار ایران است.
وزیر صمت جمعه شب وارد استان کرمانشاه شد و صبح شنبه از چند واحد تولیدی در شهر کرمانشاه بازدید کرد و سپس عازم شهرستان مرزی قصرشیرین شد.
استان کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با ۲ بخش کُرد و عرب نشین عراق و داشتن ۶ مرز رسمی و بازارچه فعال، سالانه حدود نیمی از کل صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق را به خود اختصاص می دهد.
هم اکنون بیش از یک هزار واحد تولیدی با ۳۰ هزار نفر اشتغالزایی در استان کرمانشاه فعال است.
۸۰۶۶/۳۲۰۹

خبر جدید  2 طرح کشاورزی و عمرانی در روانسر به بهره برداری رسید


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه