20:48:02 - یکشنبه 4 فوریه 2018
صحنه ای از تلاش برای یک لقمه نان حلال
صحنه ای از تلاش برای یک لقمه نان حلال
علی رحیمی یکی از تولید کنندگان زنبور عسل در شهرستان صحنه است که با بهره گیری از وام های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی سپاه ناحیه صحنه توانسته در هر دوره ۱۵۰ کیلو عسل تولید کند. به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، زنبور عسل یکی از باهوش ترين موجودات پس از انسان است و زندگي شگفت

علی رحیمی یکی از تولید کنندگان زنبور عسل در شهرستان صحنه است که با بهره گیری از وام های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی سپاه ناحیه صحنه توانسته در هر دوره ۱۵۰ کیلو عسل تولید کند.

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، زنبور عسل یکی از باهوش ترين موجودات پس از انسان است و زندگي شگفت انگيزی دارد. این موجودات خارق االعاده هر گاه حس كنند كسي به حريم قانوني آن ها نزديك مي شود سريع به يكديگر ملحق و با هم متحد مي شوند و به تجاوزگر حمله می کنند ولی اگر کسی قدری دود تهیه و پراکنده کند و دست خود را آهسته وارد کندو کند زنبورها با او کاری ندارند؛ شاید به این دلیل که فکر می کنند این ورودکننده به کندو یکی از عوامل طبیعی است که مبارزه با آن بیهوده و محال است.

 

خبر جدید  سرپل‌ذهابی‌ها بیشترین متقاضی دریافت «کارت مرزنشینی» بودند

شاید به همین دلیل است که زنبورهای عسل بعد از اینکه بوی دود را استشمام می کنند و می بینند عسل آنها برده می شود به جای اینکه به انسان حمله ور شوند، بنابر روحیه دور اندیشی فوق العاده ای که دارند به طرف عسل می روند و مقدار زیادی از عسل را در کیسه هایشان قرار می دهند که اگر مجبور به مهاجرت شدند بتوانند شهر دیگری به وجود آورند یا اگر شهر آنها خراب شد بتوانند در همان محل شهر دیگری بسازند.

خبر جدید  هرسین، دهمین مقصد کاروان فرهنگی نوروز ۹۷ شد

 

شهرستان صحنه یکی از تولید کنندگان عسل در استان کرمانشاه است که به دلیل وجود مراتع، باغات، گلها و درختان متنوع در آن عسل بسیار مرغوبی تهیه می شود. علی رحیمی یکی از تولید کنندگان زنبور عسل در شهرستان صحنه است که با بهره گیری از وام های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی سپاه ناحیه صحنه توانسته  در هر دوره ۱۵۰ کیلو عسل تولید کند.

 

 

وی عنوان کرد: من علی رحیمی اهل شهرستان صحنه قبلا به حرفه آلومینیوم سازی مشغول به کار بودم ولی به دلیل عدم توان مالی نمی توانستم به حرفه مورد علاقه خودم که تولید زنبور عسل است فعالیت کنم.

خبر جدید  کرمانشاه سرزمین مردان مرداست

 

رحیمی با اشاره به اینکه ده میلیون تومان از بسیج سازندگی وام دریافت کرده ام، تصریح کرد: در هر دوره پرورش زنبور عسل بیش از ۱۵۰ کیلو عسل تولید می شود.

 

وی با بیان اینکه در این کار سه نفر اشتغال زایی مستقیم داشته ام، گفت: این سه نفر از افراد خانواده خودم هستند که با همکاری هم درحال کمک به جریان اقتصاد مقاومتی هستیم.

 

این تولید کننده عسل با بیان اینکه فصل برداشت عسل از کندوها اردیبهشت تا اواخر تابستان است، تشریح کرد: میزان درآمد سالیانه این طرح ۵ میلیون تومان است.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه