12:32:53 - دوشنبه 5 مارس 2018
ضدعفونی نهالستان منابع طبیعی اسلام آبادغرب علیه بیماری نیوکاسل
ضدعفونی نهالستان منابع طبیعی اسلام آبادغرب علیه بیماری نیوکاسل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان کرمانشاه، دکتر صید محمد قاسمی اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری نیوکاسل کبوتران وحشی در شهرستان اسلام آباد غرب به مرغداران و درمانگاه های دامپزشکی بخش خصوصی شهرستان این موضوع اطلاع رسانی شد. وی ضدعفونی بیش از ۶ هکتار از نهالستان منابع طبیعی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان کرمانشاه، دکتر صید محمد قاسمی اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری نیوکاسل کبوتران وحشی در شهرستان اسلام آباد غرب به مرغداران و درمانگاه های دامپزشکی بخش خصوصی شهرستان این موضوع اطلاع رسانی شد.

وی ضدعفونی بیش از ۶ هکتار از نهالستان منابع طبیعی توسط شبکه دامپزشکی شهرستان اسلام آباد غرب را یکی دیگر از اقدامات انجام شده در راستای مقابله با بیماری نیوکاسل عنوان کرد و افزود: در این خصوص محوطه محل تردد خودرو ها نیز آهک پاشی شد.

خبر جدید  پسماندهای بیمارستانی مناطق زلزله‌زده چه می‌شود؟

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان اسلام آباد غرب با اشاره نصب بنر هشدار دهنده جهت جلوگیری از انتشار بیماری نیوکاسل حاد، بیان داشت: به صاحبان مزارع پرورش مرغ گوشتی نیز اعلام شده که نسبت به رعایت قرنطینه و اصول امنیت زیستی در مرغداری ها و انجام دقیق واکسیناسیون نیوکاسل در مزارع پرورشی اقدام کنند.

خبر جدید  برگزاری جلسه هیئت اندیشه ورز در سپاه دالاهو

دکتر قاسمی، نیوکاسل را یک بیماری ویروسی واگیردار شایع در میان پرندگان برشمرد و گفت: این بیماری یکی از مهمترین بیماری های پرندگانی است که به صورت صنعتی پرورش داده می شوند و در صورت عدم واکسیناسیون گله های طیور خسارت اقتصادی سنگینی وارد می کند.

وی همچنین یادآور شد: لازم است افراد هرگونه تلفات غیرعادی در طیور را به نزدیک ترین شبکه دامپزشکی اطلاع دهند و یا مراتب را از طریق شماره تماس ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ به اطلاع کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه برسانند.

خبر جدید  زمین در تازه آباد لرزید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه