21:15:09 - یکشنبه 21 ژانویه 2018
ضرورت آواربرداری در مناطق زلزله‌زده برای پیشگیری از شیوع سالک
ضرورت آواربرداری در مناطق زلزله‌زده برای پیشگیری از شیوع سالک
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت‌بهداشت با بیان اینکه آواربرداری در مناطق زلزله‌زده باید به‌طور کامل انجام شود، گفت: با آواربرداری‌ها، امکان شیوع بیماری سالک به حداقل می‌رسد. به گزارش ایلنا، محمد مهدی گویا درباره جزییات سفر به مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه و بازدیدهای بهداشتی از این مناطق افزود: هفته گذشته از مناطق زلزله‌زده استان

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت‌بهداشت با بیان اینکه آواربرداری در مناطق زلزله‌زده باید به‌طور کامل انجام شود، گفت: با آواربرداری‌ها، امکان شیوع بیماری سالک به حداقل می‌رسد.

به گزارش ایلنا، محمد مهدی گویا درباره جزییات سفر به مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه و بازدیدهای بهداشتی از این مناطق افزود: هفته گذشته از مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه بازدید کردم و دراین بازدیدها مشاهده شد که همکاران بهداشت و درمان در سخت‌ترین شرایط و با تلاش شبانه‌روزی درحال انجام وظیفه هستند و اقدامات بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله‌زده حتی یک لحظه هم متوقف نشده است.

خبر جدید  حادثه رانندگی در استان کرمانشاه ۵ مصدوم به جا گذاشت

وی گفت: اگر بگویم در بعضی نقاط زلزله‌زده، با وجود امکانات کم، شرایط نامساعد آب و هوایی و خستگی همکاران بهداشت و درمان، خدمات بهتر از سایر مناطق کشور است، اغراق نکرده‌ام.

گویا افزود: از روستاهای زیادی بازدید کردم. در یکی از روستاها به نام جابری، بهورز روستا با وجود آنکه در طی زلزله باردار بود و فرزند خود را سقط کرده بود، بدون لحظه‌ای توقف به کار خود ادامه داده بود.

وی با بیان اینکه در این سفر از بیمارستان بانگر سرپل ذهاب بازدید کردیم، اظهارداشت: پرسنل این بیمارستان در یک فضای فیزیکی محدود خدماتی ارائه می‌دادند که با تمام شهرهایی که درگیر زلزله نبودند، قابل رقابت بود. بخش دیالیز بیمارستان با بهترین امکانات سرویس می‌داد.

خبر جدید  وزارت کشور «قلعه» در شهرستان کرمانشاه را به‌عنوان شهر معرفی کرد

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت‌بهداشت گفت: علی‌رغم شرایط سخت و اینکه اکثر خدمات ما در کانکس ارائه می‌شود.امیدوارم هرچه سریع‌تر بازسازی مناطق انجام شود و با سرعت هرچه تمام‌تر به پایان برسد.

گویا تصریح کرد: یکی از نگرانی‌های ما مساله آواربرداری در مناطق زلزله‌زده است چراکه منطقه مستعد بیماری سالک است و آواربرداری در پیشگیری از این بیماری اهمیت زیادی دارد. خوشبختانه با همت و تلاش مسئولان استانداری اداره مسکن و شهرسازی و بنیاد مسکن اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و حدود ۵۰ درصد آوارهای شهر سرپل جمع آوری شده و مسئولان محترم متفق القول شدند که تا پایان زمستان بقیه آوارها را هم جمع‌آوری کنند و اگر چنین شود، یکی از بزرگترین مخاطرات بهداشتی منطقه به حداقل خواهد رسید.

خبر جدید  توزیع هفتگی ۲۰ تن گوشت گرم گوسفندی در کرمانشاه

وی گفت: همچنین در جلسه استانداری مساله فاضلاب و آب آشامیدنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم برای هماهنگی هرچه بیشتر و اقدامات فوری اتخاذ شد.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه