14:46:21 - یکشنبه 25 فوریه 2018
ضرورت نهادینه شدن آموزش قرآن
ضرورت نهادینه شدن آموزش قرآن
گروه فعالیت‌های قرآنی- آموزش قرآن باید نهادینه شود چرا که اهمیت آن بسیار بالا است. به گزارش ایکنا از کرمانشاه، اهمیت آموزش قرآن تا حدی است که تا پایان عمر بر زندگی افراد تأثیرات عمیقی خواهد گذاشت.این اهمیت تا حدی است که آموزش قرآن در سیره معصومین(ع) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و امام علی(ع)

گروه فعالیت‌های قرآنی- آموزش قرآن باید نهادینه شود چرا که اهمیت آن بسیار بالا است.

به گزارش ایکنا از کرمانشاه، اهمیت آموزش قرآن تا حدی است که تا پایان عمر بر زندگی افراد تأثیرات عمیقی خواهد گذاشت.
این اهمیت تا حدی است که آموزش قرآن در سیره معصومین(ع) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و امام علی(ع) در این خصوص به فرزندشان امام حسن(ع) می‌فرمایند: «وان ابتدئتک بتعلیم کتاب‌الله؛ تعلیم و تربیت تو را با آموزش کتاب خدا شروع کردم».
همچنین در منابع تربیتی اسلامی آموزش و تعلیم قرآن به‌عنوان یکی از وظایف مهم شناخته شده براین مبنا باید در رأس امور به ویژه در ادارات مورد توجه قرار گیرد.

خبر جدید  آغاز عملیات احداث ۳۰۰ واحد در روستاهای ثلاث باباجانی با کمک خیران

اهمیت آموزش قرآن بالاست/ضرورت نهادینه شدن آموزش قرآن
حجت‌الاسلام رهبر محمدی، رئیس اداره امور قرآنی استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت آموزش قرآن، گفت: آموزش قرآن از برنامه‌های ویژه و مهمی است که از ابتدای سال‌جاری تاکنون در استان مورد توجه اداره قرآنی قرار گرفته است.
تحقق اهداف آموزش قرآن در جامعه
وی افزود: امروز باتوجه به وظایف خطیری که در این زمینه برعهده ماست باید با مدیریت و برنامه‌ریزی گسترده و تأثیرگذار در این زمینه در تمامی سطوح جامعه تلاش کنیم.
رئیس اداره امور قرآنی استان کرمانشاه تصریح کرد: فعالیت‌های قرآنی راه مقابله با جنگ نرم دشمن است و بی‌توجهی در این زمینه ضربات جبران‌ناپذیری به جامعه وارد می‌کند.
حجت‌الاسلام محمدی اظهار کرد: در جامعه چشم‌انداز اصلی ما فرهنگ قرآنی است و تربیت قرآنی مهم‌ترین رکنی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی درپایان عنوان کرد: نسبت به ترویج و فرهنگ‌سازی مؤثر برای تحقق اهداف آموزش قرآن باید اقدام و تلاش کنیم.
انتهای پیام/

خبر جدید  ثبت ۱۰۵ بازی بومی و محلی در استان کرمانشاه

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه