۱۱:۱۶:۴۴ - شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
طرح استانی شدن انتخابات مجلس فصل جدیدی برای حضور افراد کارآمد است
طرح استانی شدن انتخابات مجلس فصل جدیدی برای حضور افراد کارآمد است
نماینده مردم صحنه، کنگاور و هرسین در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح استانی شدن انتخابات نمایندگان مجلس فصل جدیدی برای حضور افراد کارآمد و شایسته است.

حسن سلیمانی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه در جریان بررسی طرح استانی شدن انتخابات مجلس و در موافقت با کلیات این طرح اظهار داشت: استانی شدن انتخابات مجلس و همین طور افزایش مشارکت گروههای سیاسی و مردم در استان، میتواند در تعیین نمایندگان پارلمان نقش بسزایی داشته باشد و فصل جدیدی را برای حضور افراد مشهور، کارآمد و شایسته در مجلس فراهم میکند.

وی با اشاره به اینکه در صورت تصویب این طرح نمایندگان به طور قطع مطالبات عمومی و تأمین آن را بر مطالبات شخصی و قومی خود ترجیح خواهند داد، گفت: زیرا مسئولیت این فرد دیگر تنها به یک حوزه یا قومیتی برنمیگردد بلکه در مقابل ملت مسئول خواهد بود.

نماینده مردم صحنه، کنگاور و هرسین در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: پس از برگزاری انتخابات مجلس به شیوه استانی اعمال نظرات قومی، قبیلهای و محلی و حب و بغض شخصی از نمایندگان دور و در مقابل خواستههای ملی و توسعه متوازن استان برای فرد نماینده اهمیت پیدا میکند.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاهیکی دیگر از مزیتهای طرح استانی شدن انتخابات را حذف بخشینگری و جایگزینی آن با حاکمشدن کلاننگری در امور کشور دانست و افزود: نماینده باید در سطح استان مقبولیت داشته باشد و از لحاظ سلایق اجرایی و کاری باید شخصی باشد که یک عملکردی داشته باشد که استان را به خوبی بشناسد.

سلیمانی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی باید به یک مرکز تفکر ملی تبدیل شود، خاطرنشان کرد: امروز راهی به جز استقرار تفکر و نگاه ملی در کشور نداریم و با وجود اینکه در طرح استانی شدن انتخابات ملاکها و گزینشها سخت گیرانهتر است اما کیفیت کاری نمایندگان مجلس ارتقا یافته و نگاهبخشی، قومی و قبیلهای از درون این نهاد برچیده میشود.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه