14:41:21 - چهارشنبه 23 ژانویه 2019
طرح بسیج سلامت نوروزی در کرمانشاه اجرا می‌شود
طرح بسیج سلامت نوروزی در کرمانشاه اجرا  می‌شود
کرمانشاه_مدیرگروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی با حضور ۲۰۰ بازرس در استان خبر داد.

امیر کرمی در گفتگوبا خبرنگار مهر با بیان اینکه طرح بسیج سلامت نوروزی از ۲۵ اسفند ماه تا نیمه فروردین در سطح استان برگزار می شود، اظهار داشت: ۲۰۰ بازرس در قالب تیم های چند نفره به صورت شبانه‌روزی در طرح بسیج سلامت نوروزی فعالیت خواهند کرد.

وی افزود: در قالب تیم های بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، آب و تاسیسات منابع آبی بازدید می شود و درصورت مشاهده تخلف در حوزه های مربوطه مطابق قانون برخورد خواهد شد.

مدیرگروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاهاز برگزاری جلسات متعدد با برخی دستگاه‌ها برای اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی خبر داد و عنوان کرد: مهمترین چالش بهداشت محیط استان عدم برخورداری برخی روستاها از شبکه آب سالم است.

خبر جدید  ۸۸ هزار خانوار در استان کرمانشاه زیر پوشش کمیته امداد هستند

وی افزود: در سطح کلان این موضوع وزارت نیرو مسئول تامین و توزیع آب شرب سالم و بهداشتی است با این حال آبفار نتوانسته تمام روستاهای استان را تحت پوشش شبکه های آب سالم ببرد.

کرمی با بیان اینکه برخی روستاها حاضر به پرداخت آب بها نیستند گفت: درصدد حل مشکلات این روستاها از طریق شورا و دهیار منطقه مربوطه هستیم.

خبر جدید  ۹۵ درصد پرونده‌های ساخت‌وسازها به کمیسیون ماده ۱۰۰ می‌رود

وی با تاکید بر اینکه هنوز همه روستاهای استان به صورت یکپارچه تحت نظارت شرکت آبفار و برخوردار از سیستم های سالم سازی مدرن و قابل قبول نیستند، تصریح کرد: هرچند به صورت نسبی به این شرکت‌ها خدماتی ارائه می شود اما امکان انتقال آلودگی های آب و غذا وجود دارد.

مدیرگروه سلامت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه بیان کرد: در استان ما به ندرت شاهد ابتلا به بیماری های منتقله از آلودگی های آب بوده ایم با این حال همچنان دغدغه تامین آب سالم برای نقاط روستایی را داریم.

خبر جدید  ۱۰۰۰ تعاونی راکد کرمانشاه نیازمند ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار است

به گفته کرمی در صورتی که آبفار نسبت به تامین و سالم سازی آب روستاها اقدام نکند ممکن است شاهد ایجاد مشکلاتی نظیر دفع غیربهداشتی فاضلاب باشیم.

وی افزود: عدم وجود تصفیه خانه فاضلاب در برخی روستاها نیز احتمال آلوده شدن محصولات کشاورزی و ایجاد بیماری را افزایش می دهد.

کد خبر ۴۵۲۱۶۱۳


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه