18:53:48 - چهارشنبه 1 مه 2019
طرح جامع مطالعاتی معبد آناهیتا یک ضرورت است
طرح جامع مطالعاتی معبد آناهیتا یک ضرورت است
کرمانشاه- ایرنh- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: هرگونه اقدامی در معبد آناهیتا کنگاور نیازمند طرح جامع مطالعاتی است.

امید قادری روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از معبد آناهیتا که علمداری مدیرکل دیوان محاسبات استان کرمانشاه هم در این بازدید حضور داشت، گفت: مطالعات و پژوهش های بیشتر معبد آناهیتا باید مورد توجه قرار گیرد و تلاش کنیم مسافران ورودی به شهرستان کنگاور نگاه خوشایندی به ادامه سفر در این استان داشته باشند.
او ادامه داد: از آنجایی که امسال رییس سازمان میراث فرهنگی کشور از محوطه معبد آناهیتا بازدید کردند، به دنبال انجام مطالعات یک طرح هدفمند و کامل برای ساماندهی این معبد هستیم.
وی تاکید کرد: از آنجایی که معبد آناهیتا تاکنون طرح خاصی برای اجرای ساماندهی نداشته، بنابراین بدون داشتن طرح مطالعاتی نمی‌توان دست به هیچ گونه اقدام جامعی در این اثر تاریخی ارزشمند زد.
قادری به انتصاب گراوند مدیر جدید پایگاه معبد آناهیتا اشاره کرد و افزود: با توجه به اهمیت مطالعات و تکمیل پژوهش های معبد آناهیتا گروند که فردی توانمند در حوزه باستان شناسی است را به عنوان سرپرست جدید معبد آناهیتا منصوب کردیم که مطالعات باستان شناسی معبد آناهیتا را به اتمام برساند.
قادری به همراه مدیرکل دیوان محاسبات استان کرمانشاه از خانه تاریخی ساری اصلانی کنگاور هم که در بارش های سیل آسای اخیر دچار خسارت شده بود بازدید کرد.
در استان کرمانشاه علاوه بر جاذبه های طبیعی بسیار زیاد و دلنواز بیش از ۲ هزار و ۲۵۰ اثر تاریخی ثبت ملی شده نیز وجود دارد که مجموعه تاریخی تاق بستان، محوطه باستانی بیستون، معبد آناهیتا و سنگ نوشته و نقش برجسته آنوبانی نیز با چهار هزار و ۸۰۰ سال قدمت در سرپل ذهاب از مهمترین این آثار هستند.
در سال ۹۷، ۲ میلیون و ۷۶۱ هزار و ۵۶۴ نفر گردشگر از مراکز تاریخی فرهنگی و توریستی به استان کرمانشاه سفر کردند بازدید کردند.
۸۰۶۶/۷۴۴۷

خبر جدید  نخستین گود زوران کشور در کنگاور ساخته می شود


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه