20:38:31 - یکشنبه 4 مارس 2018
طلاق، اعتیاد، فساد اخلاقی و حاشیه‌نشینی مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی
طلاق، اعتیاد، فساد اخلاقی و حاشیه‌نشینی مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی
به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، محمدابراهیم الهی تبار از توجه ویژه دولت به آسیب‌های اجتماعی یادکرد و افزود: میزان توجه به آسیب‌های اجتماعی در برنامه ششم توسعه بی‌سابقه بوده و باعث کاهش بسیاری از آسیب‌ها شده است و به‌طور مثال در همین کرمانشاه در سرقت، قتل، نزاع دست جمعی و … در ۱۰ ماهه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، محمدابراهیم الهی تبار از توجه ویژه دولت به آسیب‌های اجتماعی یادکرد و افزود: میزان توجه به آسیب‌های اجتماعی در برنامه ششم توسعه بی‌سابقه بوده و باعث کاهش بسیاری از آسیب‌ها شده است و به‌طور مثال در همین کرمانشاه در سرقت، قتل، نزاع دست جمعی و … در ۱۰ ماهه امسال نسبت به سال گذشته کاهش داشتیم.

وی با اشاره به‌پای کار آمدن افراد توانمند در زمینهٔ کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور، خاطرنشان کرد: درنهایت حدود ۲۳ آسیب اجتماعی شناسایی شد که پنج مورد آن‌ها اولویت‌دار است، به‌علاوه استان‌هایی که آسیب‌های اجتماعی در آن‌ها فراوانی بیشتری دارد به‌عنوان مناطق بحرانی شناسایی شدند تا ویژه دیده شوند.

خبر جدید  مراسم گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج عشایر در کرمانشاه برگزار شد

الهی تبار با بیان اینکه شرایط آسیب‌های اجتماعی در کشور به‌گونه‌ای شده که همه را تهدید می‌کند، عنوان کرد: بسیاری از این آسیب‌ها ازجمله اعتیاد و طلاق ریشه فرهنگی دارد.

به گفته این مسئول، برای حل یک آسیب ابتدا باید آن را خوب بشناسیم و سپس برای حل آن تصمیم بگیریم، در غیر این صورت از مسیر اصلی منحرف خواهیم شد.

خبر جدید  تکریم و خدمت دو اصل مهم در بنیاد است

حمایت از کودکان کار باید اصولی و با برنامه‌ریزی باشد

معاون استاندار کرمانشاه به معضل کودکان کار در کرمانشاه هم اشاره کرد و یادآور شد: باید برای ساماندهی کودکان کار یک سند جامع داشته باشیم که وظیفه هر دستگاه در آن مشخص باشد و بر اساس این سند پیش برویم.

وی خواستار جمع‌آوری تمام کودکان کار با همکاری شهرداری و نیروی انتظامی شد و گفت: این کودکان باید غربالگری و حمایت شوند.

به گفته این مسئول، اگرچه شاید نتوان موضوع کودکان کار را ۱۰۰ درصد حل کرد، اما باید آن را متوقف کرده و کاهش دهیم.

خبر جدید  وزیرفرهنگ وارشاد به کرمانشاه سفر می کند/بازدید ازپروژه‌های فرهنگی

معاون استاندار کرمانشاه از همه خواست ذهن خود را درگیر حواشی و مسائل پیش‌پاافتاده نکنند و مسئولین را برای رسیدن استان به توسعه همراهی کنند.

الهی تبار ضمن تأکید بر عزم ملی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی، تأکید کرد: درست است که مشکلاتی داریم و مثلاً در حوزه بیکاری با استان بعدی نزدیک به ۱۰ درصد اختلاف داریم، اما باید این امور را با همکاری و همدلی پیش ببریم.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه