به گزارش خبرگزاری برنا در از کرمانشاه، شهردار کرمانشاه با اعلام خبر فوق در جلسه شورای اسلامی شهر کرمانشاه که در سالن جلسات شهرداری مرکز برگزار شد، اظهارداشت: کار نیمه کاره قطار شهری باید به پایان برسد، برای این پروژه هزینه زیادی شده است.

سعید سلیم ساسانی« مدیر عامل قطارشهری کرمانشاه» در این جلسه اظهارداشت: پروژه قطار شهری کرمانشاه طی۱۰ سال بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است و تا کنون ۱۹میلیارد تومان به مشاورین این طرح پرداخت شده است.

سلیم ساسانی افزود: برای تکمیل فاز اول این پروژه در حدود ۱۶۰۰ میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز است و برای تکمیل کل پروژه حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز باید هزینه شود.

خبر جدید  ​نامه فلاحت‌پیشه به دبیرکل سازمان ملل

چاره ای جز ادامه پروژه منوریل نداریم

شهردار کرمانشاه بر لزوم اتمام این پروژه تاکیدکرد و در خصوص حل مشکلات مربوط به آن از اعضای شورای شهر خواست دست به دست هم بدهند .

سعید طلوعی در ادامه گفت: منوریل آب ریخته ای است و چاره ای جز ادامه این پروژه نداریم لازم است با برنامه ریزی و مشارکت بکوشیم نگاه مان به سمت و سوی گره گشودن از این پروژه و در صدد ادامه تکمیل آن باشیم.

شهردار کرمانشاه با اشاره به اینکه تمام اظهارت در مورد قطار شهری اشتباه بوده تاکیدکرد: کاری را که با این هزینه شروع کرده ایم باید تمام کنیم.

برای پروژه منوریل بیش ازاین نمی توان هزینه کرد

خبر جدید  در حفظ و حراست از آثار باستانی تلاش می کنیم/ 24 اثر تاریخی در کرمانشاه مرمت شد

سیداحسان احسانی عضو شورای شهر کرمانشاه در ادامه جلسه گفت: پروژه منوریل با اعتبارات فعلی به ثمر نمی رسد ما تمام توان خود را صرف این پروژ کرده ایم، دیگر بیش از این نمیتوانیم برای آن هزینه کنیم.

احسانی معتقد بود پروژه با شرایط فعلی به هیچ جایی نخواهد رسید یک مرجع مشخصی تکمیل این پروژه را در یک دوره زمانی معین لازم است تضمین کند و تکمیل آن را برعهده بگیرد.

در ادامه جلسه، سیدحجت الله موسوی اجاق عضو دیگر شورای شهر با اشاره به مشکلات زیاد در تأمین هزینه این پروزه معتقد بود نبایدیک کار اشتباه را ادامه داد. از امکانات و سازههای ایجاد شده برای منوریل چون مسیر بتنی و تونل میتوان استفادههای دیگری کرد. بایدجلوی ادامه این پروژه را گرفت، شهرداری کرمانشاه دیگر پولی ندارد که صرف این پروژه بکند.

خبر جدید  هفتصد سند بنیاد علوی به واجدین شرایط در استانهای ایلام وکرمانشاه واگذار شد

موسوی اجاق افزود: این طرح را دولت در شهر کرمانشاه پایه گذاشته و اگر خود دولت هزینههای آن را تقبل کند ما هیچ مشکلی با این طرح نداریم.

در پایان جلسه طیب حیدری عضو دیگر شورای شهر کرمانشاه اظهارداشت: دولت دست ما را در پوست گردو گذاشته است مطمئنا با این اعتبارات پروژه منوریل به جایی نخواهد رسید دولت لازم است برای تکمیل پروژه کمکهای لازم را داشته باشد.

لازم به ذکر است: تا پایان جلسه علنی بحثها بی نتیجه بود.