13:36:31 - دوشنبه 12 فوریه 2018
ظرفیت تولید برق کرمانشاه به ۲۸۰۰ مگاوات می‌رسد
ظرفیت تولید برق کرمانشاه به ۲۸۰۰ مگاوات می‌رسد
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب گفت: ظرفیت تولید برق در استان کرمانشاه طی سه تا چهار سال آینده به ۲۸۰۰ مگاوات خواهد رسید. به گزارش خبرنگار ایسنا، علی چهل امیرانی در نشست خبری که امروز (۲۳ بهمن) برگزار شد، با اشاره به فعالیت سه حوزه تولید، انتقال و توزیع در بخش برق، اظهار کرد: اکنون

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب گفت: ظرفیت تولید برق در استان کرمانشاه طی سه تا چهار سال آینده به ۲۸۰۰ مگاوات خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار ایسنا، علی چهل امیرانی در نشست خبری که امروز (۲۳ بهمن) برگزار شد، با اشاره به فعالیت سه حوزه تولید، انتقال و توزیع در بخش برق، اظهار کرد: اکنون ۱۶ شرکت برق منطقه‌ای در کشور داریم که برق منطقه‌ای غرب خدمات رسانی به استان‌های کرمانشاه، کردستان و ایلام را دارد.

وی افزود: برق منطقه‌ای غرب وسعت حدود ۷۲ هزار میلومتر مربعی با ۴٫۱ میلیون نفر جمعیت را پوشش می‌دهد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب میزان تولید برق در استان کرمانشاه را ۱۶۲۴ مگاوات اعلام کرد که در مقابل آن حداکثر مصرف در استان به ۸۰۰ مگاوات می‌رسد.

به گفته این مسئول، در کرمانشاه شش نیروگاه کوچک و بزرگ داریم که دو نیروگاه مربوط به بخش خصوصی است.

وی گفت: ۶۴۰ مگاوات از برق تولیدی استان مربوط به نیروگاه بیستون، ۶۴۶ مگاوات نیروگاه زاگرس، ۱۱۰ مگاوات نیروگاه اسلام آبادغرب، ۲۱۰ مگاوات نیروگاه سد داریان، هشت مگاوات نیروگاه پیران و ۷٫۵ مگاوات نیروگاه هدف است.

چهل امیرانی میزان صادرات برق به کشور عراق از منطقه غرب را نیز  ۵۵۰ مگاوات اعلام کرد که به دیالی و خانقین صادر می‌شود.

وی تاکید کرد: این میزان حدود ۴۰ درصد از صادرات برق برون مرزی کشور است که آمادگی توسعه بیشتر صادرات را نیز داریم.

خبر جدید  انفجار مین در قصرشیرین یک نفر را دچار موج‌گرفتگی کرد

اولین واحد نیروگاه ۹۰۰ مگاواتی اسلام آبادغرب تابستان وارد مدار می‌شود

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب از پروژه‌های در دست احداث حوزه برق در استان هم یاد کرد و افزود: نیروگاه ۹۰۰ مگاواتی اسلام آبادغرب یکی از بزرگترین و مهمترین پروژه‌های در دست احداث است که اولین واحد آن تابستان سال آینده وارد مدار خواهد شد و پس از آن هر سال یک بخش از نیروگاه فعال خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ۸۵۰ مگاوات پروژه دیگر نیز در دست اجرا داریم که از جمله آنها می‌توان به نیروگاه ۲۳۰ کیلوولت شاهد در شرق شهر کرمانشاه اشاره کرد که امیدواریم سال آینده به بهره برداری برسد و با اجرای آن اطمینان برق‌رسانی به شهر کرمانشاه افزایش خواهد یافت.

چهل امیرانی یادآوری کرد: این پروژه برق مورد نیاز توسعه صنعتی در شرق شهر کرمانشاه را نیز تامین خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب پست ۶۳ کیلوولت هرسین برای صنایع فولاد این منطقه و ۶۳ کیلولت قره‌سو برای برق‌رسانی به بافت اصلی شهر را نیز از دیگر پروژه‌ها برشمرد.

وی از افزایش ظرفیت در نیروگاه‌های قصرشیرین و جوانرود هم یاد کرد و ادامه داد: توسعه نیروگاه زاگرس واقع در شرق شهر کرمانشاه را هم داریم.

خبر جدید  نگاه درآمدی صرف به کمیسیون ماده ۱۰۰ قابل دفاع نیست

وی معتقد است، با بهره‌برداری از همه این پروژه‌ها ظرفیت تولید برق استان طی سه تا چهار سال آینده به ۲۸۰۰ مگاوات خواهد رسید.

 این مسئول افزود: با افزایش ظرفیت تولید آمادگی برای صادرات به عراق هم بیشتر می‌شود که البته به اعلام نیاز طرف عراقی نیز بستگی دارد.

چهل امیرانی بیان کرد: طرحی در وزارت نیرو در حال پیگیری است که شبکه برق ایران و عراق به هم متصل شود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب درباره پروژه‌هایی که طی یکسال اخیر به بهره‌برداری رسیده نیز اظهار کرد: سه پست ۶۳ کیلوولت، خط ۲۳۰ کیلوولت داریان به جوانرود به طول ۹۰ کیلومتر،  پست دوم سرپل ذهاب و … پروژه‌های هستند که با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است.

افزایش ۲٫۵ برابری مصرف برق مناطق زلزله زده

چهل امیرانی به اثرات زلزله بر تاسیسات برق استان هم اشاره کرد و افزود:۱۲ پست برق ما تحت تاثیر قرار گرفت که یازده پست در ساعت اول و پست آخر نیز پس از کمتر از ۱۲ ساعت وارد مدار بهره‌برداری شد.

وی خسارت وارد شده به تاسیسات برقی را نیز پنج میلیارد تومان اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب از افزایش ۲٫۵ برابری مصرف برق در مناطق زلزله زده هم یاد کرد که در ثلاث باباجانی از هشت مگاوات به ۲۰ مگاوات و در سرپل ذهاب از ۲۰ مگاوات به ۵۳ مگاوات رسیده است.

خبر جدید  لزوم جذب به موقع و سریع تسهیلات اشتغالزایی مناطق زلزله‌زده

چهل امیرانی از افزایش ظرفیت در این مناطق خبر داد که در ثلاث باباجانی ظرفیت نصب شده از ۲۰ به ۷۵ مگاولت آمپر و در سرپل ذهاب از ۷۵ مگاولت آمپر به ۹۰ مگاولت آمپر رسیده است.

وی با اشاره به طرح اصلی افزایش ظرفیتی که برای سرپل ذهاب در دستور کار است، تصریح کرد: با اجرای این طرح هیچ نگرانی برای تامین برق این منطقه نداریم.

بیش از نیاز استان تولید برق داریم

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب میزان تولید برق را بیش از نیاز استان دانست و عنوان کرد: اگر اضافه تولید برق داشته باشیم آن را به شبکه سراسری تزریق خواهیم کرد و اگر کمبود داشته باشیم از شبکه سراسری برق می‌گیریم.

چهل امیرانی افزود: البته نباید فراموش کرد که در مجموع در ایران مصرف انرژی خصوصا برق بالا است و ۲٫۵ برابر میانگین جهانی برق مصرف می‌کنیم.

وی با بیان اینکه ۲۰۰ ساعت از طول سال را در اوج مصرف برق هستیم، ادامه داد: برای تامین برق این ساعات پیک به سرمایه‌گذاری‌های کلانی نیاز داریم که اگر صرفه‌جویی در ساعت پیک صورت گیرد، دیگر نیازی به این سرمایه‌گذاری نیست.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه