19:40:39 - جمعه 2 مارس 2018
عدم مقابله بموقع با علفهای هرز تا ۴۰درصد تولید محصول راکاهش میدهد
عدم مقابله بموقع با علفهای هرز تا ۴۰درصد تولید محصول راکاهش میدهد
خسرو شهبازی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت:  کشاورزان استان کرمانشاه با توجه به اینکه هم اکنون زمان سمپاشی مزارع علیه علفهای هرز در مناطق گرمسیری و معتدل فرا رسیده به محض مساعد شدن شرایط جوی مبارزه سمپاشی انجام گیرد. شهبازی خاطرنشان کرد: برای مبارزه اصولی با علف‌های هرز حتما با هماهنگی و مشورت

خسرو شهبازی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت:  کشاورزان استان کرمانشاه با توجه به اینکه هم اکنون زمان سمپاشی مزارع علیه علفهای هرز در مناطق گرمسیری و معتدل فرا رسیده به محض مساعد شدن شرایط جوی مبارزه سمپاشی انجام گیرد.

شهبازی خاطرنشان کرد: برای مبارزه اصولی با علف‌های هرز حتما با هماهنگی و مشورت کارشناسان مراکز دهستانها سمپاشی صورت گیرد تا در مزارع آنها شاهد خسارت علف هرز نباشیم.

خبر جدید  حضور 237 شرکت‌کننده در آزمون حفظ و مفاهیم دالاهو

شهبازی تصریح کرد: سمپاشی علفهای هرز شامل علفهای هرز پهن برگ و نازک برگ است. در صورتی که مبارزه به موقع انجام نگیرد می تواند تا ۴۰ درصد تولید محصولات را کاهش دهد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه همچنین بیان کرد: زمان مبارزه با شته مومی در مزارع کلزای استان آغاز شده و کشاورزان حتما نسبت به سمپاشی اقدام کنند.

وی یادآور شد: با توجه به اهمیت کنترل شته مومی کلزا و آلودگی لکه ای مزارع استان، سمپاشی ضروریست. سمپاشی باید به محض مشاهده کلنی شته ها انجام گیرد و در صورت مساعد بودن شرایط دمایی و رطوبتی نسبت به سمپاشی مزارع کلزا اقدام نمایند و بهتر است سمپاشی مزارع کلزا  با سمپاش بومدار انجام گیرد.

خبر جدید  آغاز نخستین آزمون عملی فنی و حرفه‌ای کرمانشاه

شهبازی گفت: با توجه به وجود موش در مزارع به کشاورزان توصیه می شود سریعا  به مراکز جهاد کشاورزی دهستانها مراجعه و نسبت به تهیه طعمه مسموم اقدام نمایند.

وی خاطرنشان کرد: مبارزه با موش در مزارع به روش طعمه مسموم و سایر روش های فیزیکی انجام می شود و روش استفاده از طعمه مسموم تاثیر بسزایی در کنترل موش در مزارع دارد.

خبر جدید  نوجوان ۱۳ ساله اولین قربانی قطع عضو چهارشنبه سوری در کرمانشاه

این مسئول تصریح کرد: وجود موش در مزارع  اگر کنترل نشود، خسارت زیادی  را به مزارع کشاورزان وارد می کند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه