20:22:21 - دوشنبه 27 مه 2019
عدم همراهی و نقص کارگزاران مهمترین موانع جاری شدن حکومت علوی است
عدم همراهی و نقص کارگزاران مهمترین موانع جاری شدن حکومت علوی است
کرمانشاه- یک کارشناس مذهبی، عدم همراهی و نقص کارگزاران را از مهمترین موانع جاری شدن عدالت و حکومت علوی عنوان کرد.

محمدرضا مرندی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت علی (ع) اظهار داشت: علی (ع) انسانی نمونه و کامل است که در همه ابعاد شخصیت فردی و اجتماعی کامل‌ترین انسانی است که می‌شود به او رجوع کرد.

وی افزود: ایشان انسانی است که از نظر ویژگی‌های شخصیتی مثل اخلاص، ایمان، تقوا، عبادت، عبودیت، صبر، جهاد و مبارزه و هم به عنوان رهبری والا در جامعه اسلامی که از یک نگاه بسیار شگرفی نسبت به مدیریت جامعه برخوردارند و امام الائمه محسوب می‌شوند.

به گفته این کارشناس مذهبی، حضرت علی (ع) کسی هستند که بعد از پیامبر اکرم (ص) اشرف مخلوقات و اشرف اولیای الهی هستند که در همه ابعاد قابل الگوگیری هستند.

خبر جدید  اختصاص ۵۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال یارانه‌ای به کرمانشاه

مرندی با بیان اینکه در حال حاضر باید بعد عدالت ایشان مورد الگوبرداری قرار گیرد، خاطرنشان کرد: همچنین در مدیریت و ریاست جامعه یک حاکم شرعی بسیار توانمند و جامع اضداد بودند و در عین شجاعت از رأفت برخوردار بودند و در عین تواضع با محرومین در برابر مستکبرین تکبر داشتند و در عین رزمندگی و شجاعت و دلاوری که از ایشان دیده می‌شد از رأفت و مهربانی نسبت به زیردستان و محرومین برخوردار بودند.

وی با تاکید بر اینکه جایگاه حضرت علی (ع) با هیچ کسی حتی دیگر ائمه اطهار (ع) قابل قیاس نیست، افزود: امام علی (ع) با همه توانمندی‌هایی که داشتند کارگزارانی با نواقص داشتند تا جایی که قاضی القضات ایشان که حکم حلیت خون امام حسین (ع) را زمان یزید صادر کرد نواقصی داشت.

خبر جدید  کتاب دستاوردهای چهل سالگی انقلاب در کرمانشاه تدوین می شود

مرندی با بیان اینکه مردم در بسیاری از اقداماتی که مولای متقیان انجام می‌دادند او را همراهی نمی‌کردند و این سبب می‌شد ایشان در همه امور موفق نشوند، گفت: در شرایط فعلی هم که دولت کار خود را می‌کند و به سخنان رهبر معظم انقلاب عمل نمی‌کند و نباید پنداشته شود که ایشان باید به تنهایی حلال همه مشکلات باشند.

خبر جدید  حضور ملت بصیر در صحنه‌های خطیر توطئه‌های دشمنان را ناکام گذاشت

وی افزود: اخیراً در مسئله‌ای مثل برجام معظم له به دولتمردان توصیه‌ای داشتند اما دولت عمل نکرد و البته دچار مشکل شد اما امروزه می‌خواهند شکست خود را در برجام به رهبری نسبت دهند در حالی که ایشان گفتند به اصل قضیه خوش بین نیستم اما با شروطی اجازه می‌دهم اما آن شروط هم محقق نشد.

کد خبر ۴۶۲۶۹۵۴


منبع :: عدم همراهی و نقص کارگزاران مهمترین موانع جاری شدن حکومت علوی است

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه