22:55:23 - چهارشنبه 28 فوریه 2018
عده‌ای سودجو به بهانه عیدنوروز به فروش حیوانات وحشی اقدام می‌کنند
عده‌ای سودجو به بهانه عیدنوروز به فروش حیوانات وحشی اقدام می‌کنند
به گزارش خبرگزاری مهر، یاوری مدیر کل محیط زیست استان کرمانشاه اظهار داشت:‌ خرید و فروش حیوانات در چند سال اخیر در جامعه رواج بسیاری پیدا کرده و تبدیل به بازار و تجارتی پر سود برای سوداگران تنوع زیستی و قاچاقچیان حیات وحش گردیده است و به بهانه عید نوروز متأسفانه عده‌ای افراد فرصت طلب

به گزارش خبرگزاری مهر، یاوری مدیر کل محیط زیست استان کرمانشاه اظهار داشت:‌ خرید و فروش حیوانات در چند سال اخیر در جامعه رواج بسیاری پیدا کرده و تبدیل به بازار و تجارتی پر سود برای سوداگران تنوع زیستی و قاچاقچیان حیات وحش گردیده است و به بهانه عید نوروز متأسفانه عده‌ای افراد فرصت طلب و سودجو در کنار فروش ماهی قرمز، به عرضه غیرمجاز حیوانات وحشی از جمله سمندر، لاک پشت ، مار و.. اقدام می‌کنند.

خبر جدید  برگزاری جلسه شورای زکات در سرپل ذهاب

وی گفت: بر اساس مواد ۷ و ۱۰ قانون شکار و صید، نگهداری و خرید و فروش حیات وحش ممنوع می باشد لذا در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص، ضمن توقیف حیوانات و رهاسازی آنها در طبیعت، با افراد خاطی بر اساس قوانین و مقررات به شدت برخورد می‌شود.

خبر جدید  مدیرکل دفترمدیریت عملکرد بازرسی استانداری منصوب شد

یاوری افزود: از فروشندگان و عموم مردم میخواهیم از خرید و فروش این گونه جانواران اجتناب کنند چرا که علاوه بر نابودی و خطر انقراض برای این گونه از جانوران، سلامت خانواده با توجه به وجود بیماری های مشترک انسان و حیوانات با خرید این جانواران وحشی به خطر می افتد.

یاوری اظهار داشت: گشت و نظارت مستمر توسط محیط زیست از مراکز خرید و فروش ماهی قرمز و پرنده فروشی‌ها انجام می‌شود.

خبر جدید  افزایش 27 درصدی صادرات کرمانشاه در 3 ماهه نخست سال‌جاری

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از شهروندان ودوستداران محیط زیست خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلفات زیست محیطی به ویژه خرید و فروش و نگهداری جانوران وحشی، مراتب را در تمامی ساعات شبانه روز با شماره تلفن ۱۵۴۰ در میان بگذارند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه