17:51:44 - دوشنبه 26 فوریه 2018
عطاری ها و بازارچه‌های مرزی تهدید بزرگ مصرف کالاهای سلامت‌محور در کرمانشاه
عطاری ها و بازارچه‌های مرزی تهدید بزرگ مصرف کالاهای سلامت‌محور در کرمانشاه
به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، دکتر قباد محمدی ضمن تأکید بر نحوه عرضه و مصرف کالاهای سلامت‌محور در کرمانشاه و رسیدن کالای سالم به دست مردم، ابراز داشت: مصرف کالاهای سلامت‌محور ازجمله غذا، مواد آرایشی و بهداشتی، دارو و تجهیزات پزشکی به‌طور مستقیم با سلامت مردم در ارتباط است. وی ادامه داد: با صنعتی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، دکتر قباد محمدی ضمن تأکید بر نحوه عرضه و مصرف کالاهای سلامت‌محور در کرمانشاه و رسیدن کالای سالم به دست مردم، ابراز داشت: مصرف کالاهای سلامت‌محور ازجمله غذا، مواد آرایشی و بهداشتی، دارو و تجهیزات پزشکی به‌طور مستقیم با سلامت مردم در ارتباط است.

وی ادامه داد: با صنعتی شدن جوامع مصرف کالاهای سلامت‌محور نیز تحت تأثیر قرارگرفته و امروزه استفاده مردم از برخی کالاهای ناسالم یکی از عوامل اصلی گسترش بسیاری از بیماری‌ها است و واقع امر این است که کالاهای قاچاق در مراکز غیرمجاز، عطاری‌ها، بازارچه‌های مرزی و … به فروش می‌رسد و حتی برخی از آن‌ها در مراکز غیرمجاز داخل کشور تولیدشده و برچسب تولید خارج می‌خورد.

خبر جدید  افزایش 27 درصدی صادرات کرمانشاه در 3 ماهه نخست سال‌جاری

دکتر محمدی خاطرنشان ساخت: محصولات آرایشی و بهداشتی قاچاق نیز از دیگر عوامل اصلی تهدیدکننده سلامت مردم است که متأسفانه در بازارچه‌های مرزی به فروش می‌رسد و افراد بدون اطلاع کافی نسبت به عوارض، از آن‌ها استفاده می‌کنند و در کنار آن مصرف مکمل‌های ورزشی غیرمجاز نیز از دیگر تهدیدکننده‌های سلامت است که متأسفانه قشر مخاطب آن نیز نسل جوان هستند.

خبر جدید  راه اندازی ایستگاه لرزه نگاری دائمی در شهرستان سنقر و کلیایی

مصرف سالانه 400 میلیارد تومان دارو و تجهیزات پزشکی در کرمانشاه

مصرف سالانه ۴۰۰ میلیارد تومان دارو و تجهیزات پزشکی در کرمانشاه

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ضمن بیان تهدید افزایش مصرف انواع دارو در کرمانشاه، گفت: سالانه ۴۰۰ میلیارد تومان دارو و تجهیزات پزشکی توسط مردم کرمانشاه مصرف می‌شود.

محمدی میزان هزینه‌ای که مردم کرمانشاه در یک سال برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی می‌کنند را ۴۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد که هرسال در حال افزایش است و افزود: اگر مردم به سمت مصرف کالاهای سالم بروند، حجم زیادی از این بار مالی کاسته خواهد شد.

خبر جدید  هزاران اتاق فکرآمریکا به دنبال سست کردن بنیان خانواده درایران است

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بابیان اینکه برخورد و جمع‌آوری با توزیع کنندگان مصرف کالاهای سلامت‌محور و یا همان کالاهای قاچاق به‌تنهایی کافی نیست، اضافه کرد: باید در درجه اول مردم را نسبت به مخاطرات مصرف این کالاها آگاه کنیم تا مصرف آن در جامعه کاهش پیدا کند همچنان که مصرف و انباشت بیش‌ازحد دارو در خانه‌ها نیز نه‌تنها خطرساز بلکه بخش اعظمی از بودجه بهداشتی را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه