9:36:21 - جمعه 16 فوریه 2018
علت تلفات کبوتران نهالستان اسلام آبادغرب آنفلوانزا نیست
علت تلفات کبوتران نهالستان اسلام آبادغرب آنفلوانزا نیست
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان کرمانشاه، نادر پرور گفت: پس از دریافت گزارش تلفات در کبوتران وحشی منطقه نهالستان اسلام آبادغرب، سریعا اکیپ‌های بررسی بیماری دامپزشکی به منطقه اعزام شدند. وی افزود: پس از بررسی های لازم و انجام کالبد گشایی، علائم کلنیکی و انجام آزمایشات ملکولی خوشبختانه  که

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان کرمانشاه، نادر پرور گفت: پس از دریافت گزارش تلفات در کبوتران وحشی منطقه نهالستان اسلام آبادغرب، سریعا اکیپ‌های بررسی بیماری دامپزشکی به منطقه اعزام شدند.

وی افزود: پس از بررسی های لازم و انجام کالبد گشایی، علائم کلنیکی و انجام آزمایشات ملکولی خوشبختانه  که از نظر منفی بودن بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان اطمینان خاطر حاصل شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در طی هفته گذشته سه مرتبه توسط آزمایشگاه مرکزی اداره کل دامپزشکی استان آزمایشات تکمیلی مربوط به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تکرار شده که در همه آنها نتیجه منفی اعلام شده است.

خبر جدید  خدمت رسانی رایگان اکیپ های سیار دامپزشکی در روستاهای پاوه

وی خاطر نشان کرد: بر اساس علائم کالبد گشایی در درجه اول به بیماری ویروسی نیوکاسل فرم کبوتری ودر درجه دوم به مسمومیت غذایی مشکوک هستیم.

پرور با اشاره به عدم  تلفات در سایر پرندگان منطقه خاطر نشان کرد: بیماری ویروسی نیوکاسل مختص به پرندگان است و قابل انتقال به انسان نیست ولازم به ذکر است که فرم کبوتری نیوکاسل تنها در کبوتر ایجاد تلفات می کند.

خبر جدید  رشد ۱۱درصدی صادرات از گمرکات و بازارچه مرزی استان کرمانشاه

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه با اعلام اینکه امکان تشخیص قطعی بیماری نیوکاسل فرم کبوتری در استان وجود ندارد، گفت: نمونه های تلفات به سازمان دامپزشکی کشور ارسال شده که نتیجه آن تا چند روز آینده اطلاع رسانی عمومی خواهد شد.

وی به مردم اطمینان خاطر داد و گفت: مردم به هیچ وجه نگران نباشند منطقه تحت پایش مستمر اکیپ های دامپزشکی است و این بیماری قابل انتقال به انسان نیست.

خبر جدید  کشف 13 هزار دلار از اخلال‌گران بازار ارز در کرمانشاه

مدیر کل دامپزشکی استان در ادامه گفت: با همکاری محیط زیست و ادارات ذیربط کلیه تلفات جمع آوری و به صورت بهداشتی دفن شده است و عملیات دفن بهداشتی لاشه ها تا پایان تلفات ادامه خواهد داشت.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه