9:08:40 - یکشنبه 18 فوریه 2018
علت مرگ کبوتران اسلام‌آبادغرب “نیوکاسل فرم کبوتری” است
علت مرگ کبوتران اسلام‌آبادغرب “نیوکاسل فرم کبوتری” است
مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه علت مرگ کبوتران وحشی اسلام آباد غرب را ابتلا به بیماری “نیوکاسل فرم کبوتری” اعلام کرد. به گزارش ایسنا، نادر پرور با اعلام این خبر اظهار کرد: با پیگیری‌های به عمل آمده، سازمان دامپزشکی کشور طی انجام آزمایشات تکمیلی علت مرگ و میر کبوتران وحشی را ابتلا به بیماری نیوکاسل اعلام

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه علت مرگ کبوتران وحشی اسلام آباد غرب را ابتلا به بیماری “نیوکاسل فرم کبوتری” اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، نادر پرور با اعلام این خبر اظهار کرد: با پیگیری‌های به عمل آمده، سازمان دامپزشکی کشور طی انجام آزمایشات تکمیلی علت مرگ و میر کبوتران وحشی را ابتلا به بیماری نیوکاسل اعلام کرد.

پرور عامل تلفات را پارامیکسو ویروس تیپ یک با واگیری بالا خواند و افزود: بیماری ویروسی نیوکاسل فرم کبوتری ۷۰ درصد گله های وحشی کبوتر را درگیر کرده و باعث تلفات۴۰ تا ۵۰ درصدی می شود و تا حدود سه هفته در گله های وحشی کبوتر موجب تلفات می شود.

خبر جدید  قطار کرمانشاه - تهران هفته‌ای سه بار مسافران را جابجا می‌کند

مدیر کل دامپزشکی استان کرمانشاه با اشاره به حساسیت بالای کبوتر به این نوع ویروس، گفت: امکان ابتلای سایر پرندگان به این ویروس به شکل خفیف و با شدت کم وجود دارد.

این مقام مسئول علائم  بیماری نیوکاسل فرم کبوتری را اسهال سبز رنگ، مشکلات تنفسی و اختلالات عصبی نام برد و خاطرنشان کرد: این بیماری صرفا مختص پرندگان به ویژه کبوتر است و به هیچ وجه قابل سرایت به انسان نیست، لذا جای نگرانی وجود ندارد.

خبر جدید  غرس دوهزار اصله نهال در جوانرود

وی در ادامه گفت: منطقه به شکل کامل و به طور مستر توسط اکیپ های دامپزشکی پایش و هرگونه تلفات احتمالی با همکاری اداره محیط زیست به صورت بهداشتی دفن می شود.

 پرور در پایان به پرورش دهندگان طیور بومی توصیه کرد: به منظور جلوگیری از ابتلای طیور بومی به این ویروس حتی المقدور آنها را در مکانهای بسته نگه داشته و از تماس آنها با پرندگان وحشی خودداری شود و هرگونه تلفات پرندگان را از طریق پل ارتباطی تلفنی ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ به کارشناسان اداره کل دامپزشکی اطلاع دهند‌‌.

خبر جدید  راهپیمایی 22 بهمن مایه امیدواری ملتهای مظلوم و یاس دشمنان است

چند روز پیش، بیش از پنج هزار کبوتر وحشی در منطقه نهالستان اسلام آبادغرب تلف شده بود.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه