7:03:36 - پنج‌شنبه 24 ژانویه 2019
علما و روحانیون با رصد رسانه ها و سایت ها روشنگری کنند
علما  و روحانیون با رصد رسانه ها و سایت ها روشنگری کنند
کرمانشاه – ایرنا – امام جمعه پاوه گفت: علما و روحانیون با رصد سایت ها و شبکه های اجتماعی در راستای روشنگری و بصیرت بخشی به مردم اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ماموستا ملا قادر قادری روز چهارشنبه در نشست سیاسی و روشنگری که به همت ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاوه و با حضور ائمه جمعه و جماعات مساجد شهرستان پاوه برگزار شد، افزود: امروز جهان اسلام با چهار مشکل مواجه است که یکی از آنها جنگ فیزیکی است که از لیبی در افریقا تا نیجریه ، در سوریه و یمن و افغانستان و عراق همه در گیر جنگ و خونریزی و کشتار هستند.
وی اضافه کرد: موضوع دوم جنگ فرهنگی است که با سرمایه گذاری عظیم دشمنان در راه اندازی رسانه ها و شبکه های اجتماعی و ترویج و اشاعه بی بند و باری به منظور سست کردن اعتقادات و باورهای دینی و مذهبی مسلمانان است.
ماموستا قادری افزود: موضوع سوم ، جنگ اقتصادی است که با تحریم و ایجاد گرانی و تورم و با هدف ایجاد ناامیدی در مردم و در نتیجه اعلام نارضایتی آنها و به خیابان کشاندن معترضان طراحی شده است.
امام جمعه پاوه گفت: مشکل چهارم راه اندازی جنگ مذهبی با هدف اشاعه تندروی در مساجد می باشد که نیازمند هوشیاری علما و روشنگری توسط آنها است.
ماموستا قادری ، زمانه شناسی ، هوشیاری ، ثابت قدم بودن و صبر و استقامت را برای مقابله با جنگهای دشمنان مورد تأکید قرار داد.
وی گفت: علما و روحانیون هم با رصد رسانه ها ، سایت ها و شبکه های اجتماعی در زمینه روشنگری و آگاهی بخشی به جامعه و برطرف کردن شبهات ایجاد شده قدم بر دارند.
ماموستا قادری افزود: ورود علما و روحانیون به فضای مجازی و سایت ها و رسانه ها امروز یک ضرورت است چون بیشترین تهدید و آسیب به جامعه و جوانان از سوی همین شبکه های اجتماعی و سایت ها و رسانه هاست.
وی تصریح کرد: تا زمانی که روحانیت ما از این فضا و رسانه ها دور و بیگانه باشد قادر نیست به شبهات ایجاد شده برای جوانان پاسخ دهد.
امام جمعه پاوه با مطلوب ارزیابی کردن اوضاع عمومی پاوه و پایین بودن جرائم در این شهرستان گفت: این مهم ثمره و نتیجه حضور گرم مردم در مساجد و نمازهای جمعه و جماعات و هم افزایی و همراهی علما و روحانیون و مسئولان ادارات با هم دیگر است.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه نیز گفت: روحانیت پرچمدار و علمدار حفاظت و حراست از ارزشها بوده و هست و در این راستا از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.
حجت الاسلام والمسلمین جلیلیان وحدت را مهمترین نیاز کنونی کشور دانست و گفت: در طول چهل سال عمر پربرکت انقلاب اسلامی مهمترین رمز موفقیت ها و پیروزیهای ما در تمام زمینه ها و عرصه ها وحدت و دوری از تفرقه بوده است.
وی تصریح کرد: در شرایط زمانی و مکانی که ما دچار مشکل شدیم با وحدت بر مشکلات فائق آمده ایم وعلما و روحانیت در این میان نقش مهم و تعیین کننده ای ایفاد کرده اند.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه افزود: در هر شرایط و اوضاعی که به اسلام و مسلمانان آسیب و صدمه ای وارد شده به واسطه اختلاف و تفرقه بوده است.
شهرستان پاوه با بیش از ۶۲ هزار نفر جمعیت ۹۸ مسجد و بیش از ۸۵ روحانی دارد و در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.
۷۴۴۸/۸۰۶۶

خبر جدید  وزنه برداران کرمانشاهی در مسابقات جام فجر خوش درخشیدند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه