17:20:31 - چهارشنبه 21 فوریه 2018
علم و جهاد زمینه سعادت انسان را فراهم می‌کنند
علم و جهاد زمینه سعادت انسان را فراهم می‌کنند
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما امروز چهارشنبه در نشست  با مسوولان و طلبه های خواهر و برادر شهرستان هرسین اظهار داشت: در این حدیث علم هر دانش مفیدی است که انسان می تواند آن را فرا بگیرد و برای بندگان خداوند نیز سودمند باشد و جهاد نیز به معنای جنگ و ستیز

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما امروز چهارشنبه در نشست  با مسوولان و طلبه های خواهر و برادر شهرستان هرسین اظهار داشت: در این حدیث علم هر دانش مفیدی است که انسان می تواند آن را فرا بگیرد و برای بندگان خداوند نیز سودمند باشد و جهاد نیز به معنای جنگ و ستیز با نفس و هوی و هوس  خود است.

خبر جدید  هشت بنای تاریخی در 5 استان کشور به مزایده گذاشته شد

وی افزود: از ابتدای جوانی تا لحظه ی پیری و وقت وداع با دنیا باید انسان با هوی و هوس خود بجنگد چرا که این هوی و هوس های دنیایی دست از سر انسان برنمی دارند و فقط اشکال آنها عوض می شود.

آیت الله علما گفت: مهمترین  وظیفه ی هر طلبه ای نیز همین است که این دو ویژگی و سرمایه را در خود پرورش دهد و خداوند نیز زمینه بالاکشیدن او را هم در دنیا و هم اخرت مهیا می سازد و به انسان قدرت و درایت می دهد.

خبر جدید  ۲ مجتمع توانبخشی در شهرستان ثلاث باباجانی کلنگ زنی شد

وی افزود: امام خمینی (ره) نیز فقط با این دو سرمایه خود یعنی دانش  و بینش خود و همچنین تذهیب نفس خود به چنان عظمت و اقتداری رسید که توانست ابرقدرتهای شرق و غرب را مغلوب خود کرد و از اطرافیان امام نقل شده است که امام از ابتدای جوانی خود  مراقب  تذهیب نفس و تزکیه داشته اند که  بهترین الگو برای طلبه ها می باشد.

خبر جدید  آغاز به کار نمایشگاه توانمندی‌های صنعت ساختمان استان کرمانشاه

در پایان این نشست حضرت آیت الله علما از روند ساخت حوزه علمیه خواهران هرسین و حوزه علمیه فعال برداران این شهرستان بازدید کرد.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه