19:30:33 - چهارشنبه 5 ژوئن 2019
عمر ناوگان حمل و نقل در استان کرمانشاه بالا است
عمر ناوگان حمل و نقل در استان کرمانشاه بالا است
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با اشاره به بالا بودن عمر ناوگان حمل و نقل در استان کرمانشاه گفت: ممنوعیتی برای تردد ناوگان حمل و نقل با سن بالا در کشور وجود ندارد.

فریبرز کرمی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه عمر ناوگان حمل و نقل مسافر در استان کرمانشاه بالا است اظهار داشت: میانگین عمر ناوگان مینیبوس استان ۳۰ سال، کامیون ۱۷ سال، اتوبوس ۱۰ تا ۱۲ سال و سواری هشت سال است.

وی با اشاره به اینکه هیچ ممنوعیتی برای تردد ناوگان دارای عمر بالا وجود ندارد گفت: بهبود این شرایط تنها با ایجاد رقابت امکانپذیر است آنچنانکه استان کرمانشاه با ایجاد رقابت در زمینه حمل و نقل اتوبوسی جوانترین سیستم حمل و نقل را دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جادهای استان کرمانشاه به ناقص بودن قوانین در اجرا اشاره کرد و گفت: در ایران برای حمل و نقل عمومی دارای عمر بالا محدودیت تردد وجود دارد اما ممنوعیت تردد وجود ندارد.

خبر جدید  قیمت انواع میوه و تره‌بار و مواد پروتئینی در کرمانشاه؛ سه‌شنبه ۷ خرداد ماه+ جدول

وی افزود: برای فعالیت ناوگان حمل و نقل با بیش از ۲۵ سال سن برای مینیبوس، ۲۵ سال برای اتوبوس، ۱۵ سال برای کامیون و ۱۰ سال برای سواری محدودیت ایجاد میشود اما ممنوعیت ایجاد نمیشود و ناوگان دارای ۵۰ سال نیز در حال فعالیت هستند.

کرمی با اشاره به اینکه سقف عمر مفید مینیبوس در کشور ۲۵ سال است بیان کرد: قانون ممنوعیتی برای تردد ناوگانی که امنیت جانی مردم را به خطر میاندازند ندارد و با این شرایط تبلیغات برای نوسازی نیز نتیجهبخش نیست زیرا اجبار قانونی در این زمینه وجود ندارد.

خبر جدید  بیش از یک میلیون کارت ملی هوشمند برای مردم کرمانشاه صادر شد

انتهای پیام / ع


منبع :: عمر ناوگان حمل و نقل در استان کرمانشاه بالا است

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه