19:44:33 - پنج‌شنبه 30 مه 2019
عملیات اجرایی پتروشیمی سنقر و کلیایی آغاز شد
عملیات اجرایی پتروشیمی سنقر و کلیایی آغاز شد
عملیات اجرایی پتروشیمی سنقر و کلیایی امروز با حضور معاون وزیر نفت و جمعی از مسئولان استانی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، عملیات احرایی پتروشیمی سنقر و کلیایی امروز با حضور معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و جمعی از مسئولان استانی در شهرک صنعتی این شهرستان آغاز شد.

مالکیت پتروشیمی سنقر و کلیایی با هلدینگ پتروشیمی خلیجفارس و پنج هکتار مساحت دارد. میزان سرمایهگذاری این طرح در حدود ۴۰ میلیون دلار است و ۴۸ هزار تن ظرفیت تولید دارد و مدت زمان اجرای طرح ۱۲ تا ۱۴ ماه برنامهریزی شده است.

محصولات این شرکت کامپاند اتیلن، کمپاندپروپیلن و مستربچ است که در صنعت ساختمان، برق، خودروسازی، صنایع بستهبندی، کشاورزی، نفت و گاز و پتروشیمی استفاده دارد و خوراک آن پلیاتیلن، پلیپروپیلن، مستربچ و افزودنیها است.

سنقر محل اتصال ۳ استان غرب کشور است

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیتهای بسیار این شهرستان از جمله فرش و دانههای روغنی گفت: فرش سنقر و کلیایی به عنوان یک برند جهانی مغفول مانده است.

خبر جدید  واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه ۲۸۰ درصد افزایش یافت

حجتالاسلام سیدجواد حسینیکیا در این مراسم گفت: شهرستان سنقر و کلیایی به دلیل موقعیت استراتژیک سه استان کردستان، کرمانشاه و همدان را به هم متصل میکند و قابلیتهای بسیاری در زمینه صنعتی و کشاورزی دارد.

وی عنوان کرد: وجود منابع آبی، داشتن دو سد با تخصیص آب صنعتی و عبور خط گاز از این منطقه امکان ایجاد خوراک برای پتروشیمی و تأسیس واحدهای پلیمری و واحدهای پاییندستی صنایع پتروشیمی را ایجاد کرده است.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی گفت: گام نخست برای تبدیل این منطقه به قطب صنایع پتروشیمی از طرف نیروهای هلدینگ خلیج فارس برداشته شده است و ایجاد اشتغال در این زمینه تلاش مسئولان را میطلبد.

حسینیکیا با بیان اینکه ظرفیت ایجاد پتروشیمی بالادستی به دلیل منابع مناسب وجود دارد اما اعتبارات مالی سنگین است افزود: حمایت از سرمایهگذاری و تأمین امنیت آن نیاز اولیه امروز است و در صورت سرمایهگذاری به تبع شرایط اقتصادی امنیت را تأمین میکند.

خبر جدید  دستفروشان کرمانشاه برای تسهیل عبور و مرور مردم ساماندهی می‌شوند

وی بیان کرد: امروز امنیت باید از اقتصاد حمایت کند و فردا اقتصاد امنیتآور است و این موضوع در استانهای مرزی مهمتر است؛ بنابراین ظرفیت سرمایهگذاری در این مناطق موضوعی اجتنابناپذیر است و شرکتهای خصوصی باید گام جدی بردارند.

حسینیکیا با بیان اینکه این استان با تقدیم ۹۸۰۰ شهید دین خود را ادا کرده است گفت: این استان تاکنون دروازهبان خوبی بوده و امنیت کشور را فراهم کرده است و اکنون باید دولت دین خود را به این استان ادا کند.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی با فرش سنقر و کلیایی یک برند جهانی است اما مغفول مانده است عنوان کرد: دانههای روغنی و تخمه آفتابگردان شهره جهانی دارد اما نیازمند نهایت بهره از این ظرفیت است.

ساخت مجتمعهای پاییندست برای پتروشیمی سنقر

فرماندار سنقر و کلیایی در این مراسم با اشاره به اینکه این شهرستان در مثلث سه استان قرار گرفته و ظرفیتهای اشتغالزایی بسیاری دارد اظهار داشت: این شهرستان ۲۱۱ روستا، دو شهر و هشت دهستان و بیش از ۸۲ هزار نفر جمعیت دارد.

خبر جدید  کرمانشاه| آب برخی از مناطق شهرستان کنگاور قطع می‌شود

محمدناصر معصومیزاده با بیان اینکه این شهرستان دو برند جهانی فرش و آفتابگردان دارد عنوان کرد: یکی از دغدغه های اصلی نظام و ریاست جمهوری مشکلات ناشی از نرخ بالای بیکاری است.

معصومیزاده با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در استان کرمانشاه از سال ۹۲ تا ۹۶کنترل نشده و به ۲۱٫۲ رسیده بود گفت: اما نرخ بیکاری در سال گذشته و با تهیه سند اشتغال به ۱۸٫۷ درصد رسید.

وی با بیان اینکه امروز بارقه امیدی در دل مردم شهرستان ایجاد شده است افزود: باید برای زیرساختهایمجتمعهای پاییندست این پتروشیمی اقدامات لازم انجام شود تا چرخه صنعت پتروشیمی در این شهرستان کامل شود.

انتهای پیام/ش


منبع :: عملیات اجرایی پتروشیمی سنقر و کلیایی آغاز شد

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه