13:09:38 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
فاز دوم بیمارستان شهدای شهرستان سرپل ذهاب افتتاح شد
فاز دوم بیمارستان شهدای شهرستان سرپل ذهاب افتتاح شد
کرمانشاه – ایرنا – فاز دوم بیمارستان شهدای شهرستان سرپل ذهاب با حضور سید حسن قاضی‌ زاده هاشمی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه روز پنجشنبه به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بخشی از این بیمارستان که در زلزله ۷٫۳ ریشتری سال گذشته کرمانشاه آسیب دیده بود ، امروز با حضور وزیر بهداشت و استاندار کرمانشاه بازگشایی و افتتاح شد.
به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه ، برای نوسازی، مقاوم سازی و تجهیز این بیمارستان ۲۰ میلیارد تومان هزینه شده که این میزان هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای تجهیزات و ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای ساخت و ساز و کارهای عمرانی هزینه شده است.
دکتر محمود رضا مرادی ، متراژ این بیمارستان را پنج هزار متر مربع اعلام کرد که قبل از زلزله ۷٫۳ ریشتری سال ۹۶ دارای ۵۶ تخت بود که اکنون ۱۵ تخت به آن اضافه شده و به ۷۱ تخت ارتقا یافته است.
وی در ادامه گفت: بیمارستان شهدای سرپل ذهاب دارای ۲ بخش زنان و مردان، سه اتاق عمل، زایشگاه، آزمایشگاه، سونوگرافی، رادیولوژی و سی تی اسکن است.
او اظهار داشت: اتاق های عمل و زایشگاه قبل از زلزله در این بیمارستان وجود نداشت که اکنون به این بیمارستان اضافه شده است.
مرادی همچنین اضافه کرد: بخش دیالیز با هشت تخت به بیمارستان شهدای سرپل ذهاب اضافه شده است که قبل از زلزله ۷٫۳ ریشتری سال گذشته فاقد آن بود.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله ۶٫۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال ۹۸ تکمیل می کنند.
۳۰۳۳/۸۰۶۶

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  حوادث جاده ای در گیلانغرب 100 درصد کاهش یافته است
0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه