به گزارش خبرگزاری برنا در کرمانشاه، مهدی فتاحیان معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۹۳ مورد ازدواج در استان ثبت شد، از این تعداد یازده هزار و ۷۰۷ نفر برای اخذ وام ازدواج اقدام کردند که تاپایان سال یازده هزار و ۴۸۳ نفر آنها یعنی بیش از ۹۷ درصد موفق به اخذ وام شدند. با تاکید استاندار مبنی بر اینکه هیچ زوج متقاضی اخذ تسهیلات ازدواج نباید در صف دریافت این و ام قرار گیرد، روند پرداخت این تسهیلات در استان سرعت گرفته و بزودی وام ۲۰۰ زوج باقی مانده نیز پرداخت میشود.

خبر جدید  میزبان 3هزار ورزشکار از سراسر کشور هستیم/ 3رویداد کشوری و 2رویداد بین المللی در کرمانشاه در حال برگزاری است

معاون امور جوانان استان گفت: ۷۰ سمن حوزه جوانان در کرمانشاه فعال است، هرچند که وجود این تعداد سمن خوب است، اما راضی کننده نیست، لذا در نظر داریم تا پایان امسال تعداد آنها را افزایش دهیم. برنامه ریزی داریم تا پایان امسال حداقل در تعداد سمنهای استان ۲۰ درصد افزایش داشته باشیم.

فتاحیان گفت: از مدتی پیش نیز تفاهم نامهای بین بهزیستی و وزارت ورزش و جوانان منعقد شده که براین مبنا معاونتهای امور جوانان در استانها میتوانند نسبت به صدور مجوز مراکز مشاوره ازدواج و پیشگیری از طلاق اقدام کنند. سال گذشته معاونت امور جوانان استان نسبت به صدور دو مجوز در این رابطه اقدام کرد، باتوجه به اینکه این مراکز میتوانند زمینه اشتغال پایدار جوانان را فراهم کنند، در نظر داریم برای سال پیش رو تعداد صدور مجوزهای راه اندازی این مراکز را افزایش دهیم.

خبر جدید  20 درصد پیشرفت در ساخت بیمارستان خیرساز سرپل ذهاب

معاون امورجوانان استان همچنین محورهای اساسی برگزاری جشنواره امید و نشاط را نشاط آفرینی اجتماعی و هویت اسلامی و ایرانی عنوان کرد و بابیان اینکه این دو رویکرد در برنامه های سال ۹۸ حوزه جوانان استان در اولویت قرار خواهند گرفت، گفت: در بحث تجلیل از جوانان برتر نیز تلاش کردیم تا جوانانی که در این دو حوزه فعالیت داشتهاند را به عنوان جوان برتر انتخاب کنیم.

خبر جدید  بازوند: سامانه گرمسیری می‌تواند برای 28 هزار نفر از مردم منطقه شغل ایجاد کند/ مشکل مردم مناطق برای کشاورزی برطرف می‌شود

در این جشنواره علی جابری سرباز نمونه، امیر کرمیان درحوزه گردشگری، محسن پروانه سمن برتر در حوزه نشاط آفرینی اجتماعی، مهسا شایگان در حوزه فعالیتهای داوطلبانه، رامین امیری درحوزه امور عشایری، رسول مرادی درحوزه کارآفرینی و نازنین رحمانی در حوزه ورزش به عنوان جوانان برتر کرمانشاهی مورد تقدیر قرار گرفتند.