12:36:18 - جمعه 23 فوریه 2018
فرمانداری مقصران کم‌کاری در بازسازی مناطق زلزله‌زده معرفی کنند/ بازسازی در تعطیلات نوروز هم ادامه دارد
فرمانداری مقصران کم‌کاری در بازسازی مناطق زلزله‌زده معرفی کنند/ بازسازی در تعطیلات نوروز هم ادامه دارد
به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، علیرضا تابش ضمن تأکید بر بازسازی مناطق زلزله‌زده، ابراز کرد: آواربرداری شهر سرپل ذهاب باید تا عید نوروز به‌گونه‌ای باشد که شهر ازنظر بصری، آماده بازسازی پرشتاب باشد. رئیس بنیاد مسکن گفت: باوجود هزینه‌های سنگین استقرار ستادهای معین، از امروز ستادهای معین استان‌های خراسان رضوی و مازندران در سرپل ذهاب

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، علیرضا تابش ضمن تأکید بر بازسازی مناطق زلزله‌زده، ابراز کرد: آواربرداری شهر سرپل ذهاب باید تا عید نوروز به‌گونه‌ای باشد که شهر ازنظر بصری، آماده بازسازی پرشتاب باشد.

رئیس بنیاد مسکن گفت: باوجود هزینه‌های سنگین استقرار ستادهای معین، از امروز ستادهای معین استان‌های خراسان رضوی و مازندران در سرپل ذهاب به کمک بازسازی مناطق زلزله‌زده آمده‌اند.

وی بابیان اینکه بازسازی مناطق زلزله‌زده در تعطیلات نوروز نیز ادامه خواهد داشت، افزود: از استاندار کرمانشاه می‌خواهم دستور دهند حمل‌ونقل مصالح در ایام عید نوروز آزاد باشد.

تابش گفت: از بانک‌های استان هم تقاضا می‌کنیم تا ۲۵ اسفندماه به انعقاد قراردادها و پرداخت تسهیلات به مردم زلزله‌زده ادامه دهند.

رئیس بنیاد مسکن در ادامه بابیان اینکه مقررات اداری در استان کرمانشاه در بازسازی مناطق زلزله‌زده بسیار دست و پاگیر است، گفت: بروکراسی ادارات در استان‌های دیگری که درگیر زلزله‌زده بوده‌اند، به‌اندازه کرمانشاه دست و پاگیر نبوده، لذا از مدیران استان خواهش می‌خواهم با جسارت بیشتری به کمک زلزله‌زدگان بیایند.

خبر جدید  معرفی گیرندگان زلزله زده تسهیلات کشاورزی برای امهال وام

وی افزود: تا پایان بازسازی مناطق زلزله‌زده مهمان استان هستیم و هرچقدر که مدیران استان کمک کنند کار ما زودتر در کرمانشاه به اتمام می‌رسد.

تابش بابیان اینکه مصالح ساختمانی برای بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه عمدتاً از داخل استان تهیه می‌شود، گفت: باید مردم مشارکت کنند تا زودتر کار بازسازی به اتمام برسد.

رئیس بنیاد مسکن همچنین با اشاره به مساعدت دولت برای بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، گفت: در اکثر حوادث طبیعی اعم از زلزله و سیل سابقه خدمت دارم و گواهی می‌دهم که هیئت دولت و به‌ویژه دکتر نوبخت در این زلزله بیشتر از هر حادثه مشابه دیگری با سرعت و گشاده‌دستی به کمک مردم آمده است.

خبر جدید  حضور کشتی گیر کرمانشاهی در رقابت‌های آسیایی

مناطق زلزله‌زده صاحب 23 مدرسه جدید

سال تحصیلی آینده مناطق زلزله‌زده صاحب ۲۳ مدرسه جدید می‌شوند

استاندار کرمانشاه نیز با ارائه گزارشی از روند بازسازی مناطق زلزله‌زده استان، گفت: عملیات اجرایی ساخت ۳۲ مدرسه در مناطق زلزله‌زده آغازشده و به هر شکل ممکن باید تمامی مدارس لازم برای آغاز سال تحصیلی آینده آماده بهره‌برداری شوند.

هوشنگ بازوند گفت: از مجموع هشت هزار واحد جایگاه دام روستایی احداثی در مناطق زلزله‌زده، پرونده ۱۲۶۱ واحد جایگاه دام روستایی تشکیل و به بانک‌های عامل شامل پست‌بانک، بانک توسعه تعاون و بانک کشاورزی معرفی‌شده و این روند باید سرعت بیشتری به خود بگیرد.

خبر جدید  ریزش کوه جان یک نفر را در گیلانغرب گرفت

بازوند افزود: اعتبار لازم برای ساخت حدود ۴۸۰۰ جایگاه دام روستایی به‌ شکل بلاعوض و تسهیلات به جهاد کشاورزی تخصیص‌یافته و فرمانداران شهرستان‌های زلزله‌زده باید با همکاری جهاد کشاورزی زمینه جذب سریع اعتبارات را فراهم کنند.

وی با انتقاد از روند بازسازی مناطق زلزله‌زده، گفت: فرمانداران تا روز دوشنبه هفته آینده به ما اعلام کنند علت کوتاهی در بازسازی شهرهای زلزله‌زده مشخصاً شهرداران هستند یا نظام‌مهندسی. اگر شهرداران کوتاهی کنند از شوراهای شهر می‌خواهیم به خاطر مردم شهرداران چابک‌تری انتخاب و معرفی کنند و اگر نظام‌مهندسی مقصر باشد از نظام‌های مهندسی دیگر استان‌ها برای کمک و بازسازی مناطق زلزله‌زده دعوت به همکاری می‌کنیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)
بانک پاسارگاد
اخبار ویژه