به گزارش خبرگزاری برنا؛ دکتر آرش آزادی رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح برنامههای هفته هنر انقلاب اسلامی که از امروز تا ۲۶ فروردین ماه همزمان با سراسر کشور در کرمانشاه برگزار میشود، اظهارداشت: فرهنگ، قلب تپنده انقلاب اسلامی است و بخش اصلی فرهنگ و شاخه اصلی آن، هنر است و هنر میتواند زبان گویای انقلاب اسلامی باشد.

photo_28

او افزود: حوزه هنری به موازات اداره ارشاد در زمینه فرهنگ و هنر فعالیت میکند و زمینه را برای فعالیت هنرمندانی که در حوزه انقلاب اسلامی کار میکنند مهیا می سازد.

خبر جدید  برنامه آموزشی دانشگاه‌های کرمانشاه از روز شنبه آغاز می‌شود

رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه گفت: نگاه حوزه هنری تمدنسازانه است و میکوشد شکل تمدن ایرانی و اسلامی را مشخص کند.و مأموریت ما این است که جایگاه تمدنی خود را در منطقه بشناسیم و در زمینههای مختلف حضور فعال داشته باشیم.

آزادی ادامه داد: حوزه هنری از واحدهای مختلفی چون واحد ادبی, واحد هنرهای تصویری, واحد ادبیات پایداری, واحد پژوهش و …تشکیل شده است هر واحد هدف خاصی را در زمینه اعتلای انقلاب اسلامی دنبال میکند.

او افزود: در واحد پایداری در حوزه دفاع مقدس کتابهایی همچون خواهر بسیطی, دوشکارچی، خواب آذر، خاطرات پروفسور علی معصومی و… تدوین و یا چاپ رسیده است.

خبر جدید  آموزش کوهنوردی را در کرمانشاه همگانی خواهیم کرد

آزادی در پاسخ به خبرنگاران گفت: به دنبال رقم زدن پروژه دانشنامه کرمانشاه هستیم.و در این راستا حدود دویست آیتم ارزیابی و شناسایی شده است و قصد داریم آنها را بررسی و اطلاعات مربوط به آنها گرد آوری و منتشر شود.

رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه به حضور هنرمندان در مناطق زلزلهزده و همکاری این نهاد با گروههای جهادی و مستندسازی از زلزله سرپلذهاب و حضور عکاسان حوزه هنری در مناطق سیلزده اشاره کرد و افزود: ما میکوشیم همواره با نگاه هنر در کنار مردم در مسائل و مشکلاتشان حضور داشته باشیم.

خبر جدید  وام بدون بهره در بانکداری اجتماعی بانک رسالت پرداخت می‌شود

آزادی از شروع عملیات بازسازی سینما پیروزی به عنوان قدیمیترین سینمای کرمانشاه در سال جدید خبر داد و افزود: با اسپانسرهایی در این خصوص صحبت کردهایم و نقشه آن به تأیید شهرداری نیز رسیده است و امیدواریم این مجموعه به عنوان یک قطب اقتصادی_فرهنگی در استان کرمانشاه مطرح شود.